"Je moet mensen serieus nemen" Karen Mulder, Wachtchef Interne Dienst, is sinds eind vorig jaar voorzitter van de Personeelsvereniging Den Bosch. Pensioneringsdagen, Sinterklaas- en personeelsfeesten zijn voortaan haar 'pakkie an'. Maar eigenlijk had ze daar al jaren ervaring mee. ;!V "Als wachtchef Interne Dienst ben je verantwoordelijk voor de uitvoering van bepaalde eve nementen zoals afscheids recepties, fanfare-uitvoeringen, het carnaval-gebeuren rond de brouwerij en uiteraard ook de Sinterklaas- en personeelsfees ten. Vandaar dat deze functie niet helemaal nieuw voor mij is", vertelt Karen over haar nieuwe 'bijbaan'. "Ik heb dat as pect van mijn werk altijd leuk gevonden, dus toen Gerben Bouma mij als zijn opvolger voor de Personeelsvereniging vroeg had ik weinig moeite 'ja' te zeggen." Karen werd daarmee het enige vrouwelijke bestuurslid. Maar daar zit ze niet mee. "Dat is nauwelijks een nieuwe situatie voor mij. In mijn functie werk ik niet anders dan met mannen", zegt ze nuchter. Ze is als wachtchefverantwoordelijk voor het reilen en zeilen van het PUM (Personeels Uitgiften Magazijn), de Postkamer, Kan tine, Beveiliging, automaten, Schoonmaakdienst en Tele communicatie. Een verant woordelijke baan waarbij veel beslissingen moeten worden genomen. Datzelfde geldt ook voor haar functie als voorzitter van de Bossche Personeelsver eniging. "Maar door dat laatste kom ik weer andere mensen te gen dan in mijn huidige baan. T&? 7 'f zV^-j Doordat ik drie ploegendienst loop, zie ik vaak dezelfde groep mensen. Door mijn voorzitter schap verandert dat en kom ik ook andere mensen tegen en op een heel ander, vaak sportief, gebied. Dat trekt mij wel." Overwicht Volgens Karen moet je als voor zitter van de Personeelsvereni ging in de eerste plaats goed kunnen luisteren. "Je moet be paalde situaties op een tactvol le wijze kunnen aanpakken en ook een zeker overwicht heb ben. Niet dat ze denken 'daar heb je dat meisje weer'. Dat zijn overigens ook zaken die ik in mijn huidige functie van groot belang acht. Maar bovenal moet je mensen serieus nemen. Dat is heel belangrijk. Want als jij mensen serieus neemt, krijg je ook veel meer van hen ge daan." Haar eerste taak, het organise ren en begeleiden van de niet- actieven tochten, heeft ze in middels achter de rug. Op stapel staan de diverse evene menten en vergaderingen van de andere verenigingen van Heineken Den Bosch en het Sinterklaasfeest. "De niet-ac- tieven tocht was heel erg leuk. Ik vind het leuk om verhalen te horen over de brouwerij in de dagen van weleer. Wat het ex tra leuk maakte was dat er dit keer veel mensen bij waren die met een van de ouderenregelin- gen zijn vertrokken. Veel van hen zijn afkomstig van de In terne Dienst. Het was leuk om hen weer te zien en te kunnen bijpraten." Projecten Ook in haar baan kan ze het een en ander tegemoet zien. Zoals bijvoorbeeld een aantal projec ten. "We hebben er net een af gerond: het nieuwe poortge bouw dat half juli officieus werd geopend (zie VW7, red.). Daar ben ik nog dagelijks mee bezig, omdat veel chauffeurs de nieuwe route nog niet goed in de gaten hebben. Ik word ge acht de veiligheid in de gaten te houden. Maar dat alles maakt het werk voor de Interne Dienst en dat voor de Personeelsver eniging bijzonder boeiend." Karen Mulder in het Heineken Ontspannings Centrum (HOC) te Den Bosch 23 ip$

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 23