'Groene' Vierdaagse Bridge: spelletje met afspraken Nijmegen Op 20 juli begon hèt evenement, waarnaar tien duizenden wandelaars elk jaar uitkijken: de Vierdaagse van Nijmegen. De wandelaars ko men van heinde en ver. Leeftijd speelt niet mee. Sommigen be ginnen pas op late leeftijd. En wie eenmaal de sfeer heeft ge proefd, doet het volgende jaar gegarandeerd opnieuw mee. Sfeer is er ook altijd volop in de Nijmeegse binnenstad. Tijdens de feestweek zijn de horecabe drijven en de terrassen steevast drukbezet. Om aan de vraag naar bier te voldoen, heeft de Reclame Service Dienst op tal rijke punten kelderbierwagens neergezet. Vele groene reuzepa rasols geven het centrum een echte Heineken-uitstraling. Voor de wandelaars is er echter helaas weinig gelegenheid mee te feesten en te genieten van de diverse artiesten. Zij moeten bijtijds naar bed om voor dag en dauw fris van start te kunnen gaan op het wandelparcours rondom Nijmegen. Heineken-lopers Tot de deelnemers behoorden ook achttien leden van Wandel Sport Vereniging Heineken uit Den Bosch. De heer J. de Win ter van het projectenkantoor uit Zoeterwoude wandelde mee, evenals zijn echtgenote en twee dochters. Ook K. van Da len uit het Magazijn Middel burg had samen met zijn doch ter ingeschreven. Mevrouw J. Verschuren, weduwe van een Heineken-medewerker, ver scheen met haar zoon aan de start. H. van den Muggenheu- vel, een vervroegd gepensio neerde van Verpakken Den Bosch, en zijn vrouw waren er bij. Evenals W. van der Heyde uit de Lagerkelder Den Bosch, W. Suiker van Verpakken Zoe terwoude, B. Leeftink en G. Broere, die beiden voor hun ver vroegde uittreding in Zoeter woude werkten. Verder deden de echtgenotes van enkele Hei- neken-medewerkers mee, de dames Lanters, De Rooy en Van Wagtendonk. Mooie sport Van de voorzitter van WSV Hei neken, Mies van der Steen, kre gen we het volgende verslag: "Maandag 19 juli meldden zich achttien leden bij 'De Vereni ging' in Nijmegen om hun startkaart af te halen voor de 77e Vierdaagse. Vier liepen de 50 kilometer. Onder hen Sjan Verschuren. Gezien haar leef tijd hoefde zij slechts de 30 ki lometer te lopen. Maar omdat haar zoon ook de 50 kilometer liep, wilde ze dolgraag met hem samen lopen. De KNBLO had hiervoor toestemming gege ven. Een prestatie op zich van haar! De overige deelnemers liepen 40 kilometer per dag. De 50 km-lopers startten vanaf 04.00 uur en de 40 kilometers-lopers vanaf zes uur 's ochtends. De eerste dag liep de tocht over de Waalbrug richting Bemmel, Eist, Oosterhout en via de Waaldijk terug naar Nijmegen. De tweede dag voerde de tocht naar Niftrik, Balgoy, Wychen en terug naar Nijmegen. Op de derde dag liepen we richting Malden, Mook, Groesbeek en via de Zevenheuvelenweg naar Nijmegen. De vierde en laatste dag gingen we via Grave, Over- asselt en Mook naar Malden. Daar vingen leden van de per soneelsvereniging Heineken Den Bosch de wandelaars op. Het horecagebied Gelder land/Overijssel bood in De Hei kant bloemen aan en enkele consumpties. Nadat ieder ver zameld was, vertrokken de wandelaars in groepsverband met het vaandel voorop naar Nijmegen. In het hotel te Beek- Ubbergen, waar we de gehele week hadden overnacht, kreeg de groep tot slot een buffet aan geboden. Zowel in het hotel als op het 'Blarenbal' in Nijmegen hebben we nog vele uurtjes doorgebracht. Het is een gezel lige week geweest. We hebben gezamenlijk sport beoefend op hoog niveau. Wat kan sport dan toch mooi zijn!" Zoeterwoude Geïnteres seerd in bridgen? Dan heeft de Heineken Bridgeclub Zoeter woude goed nieuws voor u. Met ingang van 22 september houdt deze vereniging namelijk tien weken lang een bridgecursus voor beginners. Dat meldt secretaris en Heineken-collega Joke van Schie. De Bridgever- eniging hoopt op die manier nieuwe leden te werven. De cursus kost vijftig gulden. "De lessen worden elke week gehouden vanaf 20.00 uur 's avonds in de kantoorkantine te Zoeterwoude", vertelt Joke. "Later willen we nog een ver volgcursus geven, waar ook gevorderde bridgespelers aan kunnen meedoen. Uiteraard kun je je individueel voor deze cursus opgeven. Bridgen doe je echter altijd met een partner, dus het mooiste zou zijn om meteen een collega van Heine ken mee te nemen die ook dit kaartspel wil leren kennen. Op die manier heb je jezelf al van een partner voorzien. En daar gaat het bij bridge ook om: het goed spelen met je partner door middel van van te voren ge maakte afspraken. De partner kan uiteraard ook een vriend in/vriend of echtgenoot zijn." Leuk spel De Zoeterwoudse bridgeclub van Heineken bestaat al sinds 1976. Veel van de leden van toen zijn nog steeds lid. "Bridgen blijft namelijk leuk", vertelt Joke, die zelf al acht jaar lid is. "De club speelt elke dinsdag bridge van 19.30 tot en met 23.30 uur. Wie lid wordt, verplicht zich min of meer om een heel seizoen (van septem ber tot en met mei) mee te spelen. Je kunt namelijk niet tussendoor zeggen dat je geen zin meer hebt, omdat je partner dan ook niet kan spelen." Het kaartspel wordt met twee paren gespeeld. Na vier spellen wordt er gewisseld, zodat je per avond tegen verschillende paren speelt. Naar aanleiding van de score kim je promoveren of degraderen. "We organiseren twee keer per jaar 'bridgedrives' tegen andere verenigingen. Ook dat is heel leuk om te doen." De club bestaat mo menteel uit 28 paren. Leden be talen 75 gulden per jaar. Wie meer informatie wil hebben, kan zich richten tot Joke van Schie in Zoeterwoude. Haar te lefoonnummer is 071-456165.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 17