Heineken- vrouwen beste schutters PUM aantal middagen dicht EHBO-cursisten gevraagd Roermond Het Heineken- managementteam van het ho- recagebied Limburg is er 10 ju li niet in geslaagd opnieuw de eerste plaats van het 'Bobo- Schutterstreffen' in de wacht te slepen. Twee jaar op rij werd het team eerste. Dit jaar werd het derde, in een deelnemers veld van twaalf teams. Hun vrouwen brachten het er beter af. Het op het laatste moment ingeschreven zestal schoot 35 van de 36 keer raak en sleepte daarmee de eerste prijs in de wacht. De eer is gered. Het Bobo-Schutterstreffen wordt jaarlijks gehouden in Roermond. Dit sportieve treffen heeft als motto 'zakendoen onder de schiethoorn'. Waarschijnlijk wa ren onze Limburgse managers meer geconcentreerd op het zakendoen met de aanwezige notabelen dan op het schieten. De omzetcijfers zullen het uitwijzen Het managementteam van A. het hoiecagebied Limburg met organisator Nico Stijnen en ceremoniemeester Pierre Huyskens Den Bosch Het Personeels Uitgiften Magazijn (PUM) in Den Bosch zal de komende maanden enkele middagen gesloten zijn. Het gaat om de volgende data: 16 september na 12.30 uur, 8 oktober na 15.00 uur en 23 december na 15.00 uur; 24 december is het PUM de hele dag gesloten. Op diverse vestigingen begint in september een (gratis) EHBO-cursus voor beginners. De cursus bevat drie onderde len. In de Basiscursus krijgen de deelnemers kennis van het lichaam en de eerste hulp die bij ongelukken kan worden ver leend. Verder is er de cursus Verbandleer. Een derde onder deel is de cursus Reanimatie, die sinds kort standaard in elke cursus is opgenomen. Voor elk van de drie onderdelen moet een apart examen worden afge legd. Een EHBO-diploma blijft twee jaar geldig. Daarna moet men elk jaar acht lessen volgen, van elk twee uur, om de kennis pa raat te houden. Eigenlijk verplicht "Iedereen zou een EHBO-diplo ma moeten hebben", meent hoofd Interne dienst Amster dam, Willem de Vries. "Net zo als je een rijbewijs hebt. Je zult er maar bij staan, wanneer je collega een hartaanval of een ongeluk krijgt, en niets kunnen doen... In ieder geval leer je ook precies wat je niet moet doen bij een ongeluk. Want als je iets fout doet, kun je gemakkelijk letsel verergeren. Bovendien kun je die kennis ook privé toe passen. Bij je partner of je kind. Hoeveel baby's hebben zich niet een keer verslikt in een prop brood? Of verbranden zich? Wat je dan moet doen, leer je ondermeer op de EHBO- cursus." In Amsterdam begint op dins dag 14 september een cursus voor beginners. De cursus duurt tot 1 maart. Met uitzon dering van de vakantieperiodes en het einde van het jaar, vin den de lessen elke dinsdag plaats van 13.30 tot 15.30 uur. Aanmelding is nog steeds mo gelijk bij de Interne Dienst. Voor het eerst zal er ook op de Crooswijksesingel in Rotter dam een EHBO-cursus voor be ginners worden gegeven. Deze begint op vrijdag 10 september en eindigt 26 november. Be langstellenden hiervoor kun nen zich opgeven bij Dirk Blom of Tom Baars in Zoeterwoude. Bij dit tweetal kunt u zich ook aanmelden voor het volgen van een cursus in Zoeterwoude. Hoewel deze vestiging al 210 geregistreerde EHBO'ers telt en daarmee ruim voldoet aan de wettelijke norm dat één op de 25 medewerkers over een EHBO-diploma moet beschik ken, worden binnenkort op nieuw cursussen georgani seerd. Op woensdag 22 sep tember starten twee cursussen voor beginners. Eén van 13.00 tot 14.30 uur en de andere van 15.30 tot 17.00 uur. Voor gevor derden zijn er eveneens cursus sen. In verband met het grote aantal cursisten, zijn hier voor diverse cursusperiodes ge pland. Meer informatie hierover bij Dirk Blom of Tom Baars. Bij Vrumona in Bunnik vindt alleen een herhalingscursus plaats, wegens gebrek aan ani mo voor een beginnerscursus. De herhalingen beginnen van af 1 september. Meer informa tie is te verkrijgen bij Hannie Overdiek of Dick Sijmonsma. De brouwerij in Den Bosch tenslotte slaat een jaar over. Deze vestiging telt zoveel ge registreerde EHBO'ers, dat er niet voldoende belangstelling wordt verwacht voor een be ginnerscursus. In 1994 zullen mededelingen over een nieuwe cursus aan de publicatieborden worden gehangen.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 11