Bolland in directie Vrumona Opnieuw deelname in Chinese brouwerij Uitbreiding distributienet Duitsland Bunnik Drs. M.J. Bolland is per 1 juli benoemd tot Com mercieel Directeur van Vrumo na. Hij is in die functie verant woordelijk voor de secties Marketing, Verkoop Thuisver- bruik en Horeca. Mare Bolland (34) is sinds 1987 in dienst van het Heineken concern. In 1991 werd hij be noemd tot hoofd Thuisverbruik Vrumona. Op dat moment werkte hij in Zoeterwoude als brandmanager Heineken Thuisverbruik. De functie van Commercieel Directeur is niet nieuw voor Vrumona. In 1987 werd de toen malige Commercieel Directeur R. Overgaauw benoemd tot Al gemeen Directeur. Hij volgde Mare Bolland de plotseling overleden L.A.Ch. Rottier op. Overgaauw combi neerde de twee directie-func ties. Zijn opvolger P. Schop deed dat tot voor kort ook. De omvang van de Vrumona-acti- viteiten is echter te groot ge worden voor één directeur. Daarom is besloten weer over te gaan tot een splitsing van het takenpakket. Amsterdam/Singapore Hei neken N.V. neemt via Asia Pa cific Breweries Limited (APBL) deel in de Fujian brouwerij, ge legen in de Chinese provincie Fujian. De Raad van Bestuur heeft bekendgemaakt dat daar toe 10 augustus een contract is getekend tussen APBL (voor 42,5% eigendom van Heine ken) en de eveneens in Singa pore gevestigde onderneming Tee Yih Jia Food Manufactu ring (TYJ). APBL neemt een be lang van 32% in een joint ven ture met TYJ. Het is de bedoeling om, na modernise- ring van de Fujian brouwerij, een licentie te verstrekken voor de produlctie van Tiger bier. Ti ger is het belangrijkste bier merk van APBL. Lokale pro- duktie van Heineken bier zal in een later stadium worden overwogen. De Fujian brouwerij is de groot ste bierproducent in haar pro vincie. De huidige produktie- capaciteit is ongeveer 900.000 hectoliter. Er werken ruim 1000 mensen. Het belangrijk ste merk van deze Chinese brouwerij is Rong Cheng. Voor Heineken is China al jarenlang een exportmarkt. Bovendien heeft ons concern sinds 1988 een belang in de Shanghai Mila brouwerij. Deze heeft momen teel een jaarafzet van ruim 800.000 hectoliter bier. Het biermerk van de Shanghai Mi- la brouwerij is Reeb, dat voor namelijk in de regio Shanghai wordt verkocht. Düsseldorf Heineken bier wordt in Duitsland voortaan ook gedistribueerd in de regio's Keulen en Bonn. De dochteron derneming Heineken Duits land heeft hiervoor een distri butiecontract getekend met de Bergische Löwen-Brauerei, de Privatbrauerei Sester in Keulen en de Kurfürsten-Brau in Bonn. Deze brouwerijen maken deel uit van de brouwerijgroep Brau und Brunnen AG. Heineken exporteert sinds be gin dit jaar zijn bier ook naar Duitsland. Voor de distributie bij onze oosterburen wordt (via contracten) gebruik gemaakt van reeds bestaande logistieke netwerken. Heineken werkt voornamelijk met de gespecia liseerde drankengroothandels. Alleen waar deze niet voldoen de distributie-kracht hebben in hun regio, kunnen ook brouwe rijen bij de distributie van Hei neken worden betrokken. Ook voor de regio's München, Ham burg, Frankfurt en Düsseldorf heeft de Duitse Heineken- Tijdens het Heineken Open werden de VIP's vervoerd door dit Duitse promotieteam, dat in Duitsland horeca gelegenheden voor Heineken bezoekt. dochter distributiecontracten afgesloten. Zo wordt de positie van Heineken in Duitsland zo als gepland langzaam opge bouwd. Belangstelling Er bestaat in Duitsland geen distributeur voor het gehele land. De Duitse biermarkt wordt namelijk beheerst door ongeveer 1300 brouwerijen, die veelal marktleider zijn in hun eigen omgeving. Daarbuiten verkopen ze hun produkten niet of nauwelijks. Dus hebben ze ook geen landelijke distribu tienetten nodig. Bij de Duitse bierliefhebbers tussen 23 en 35 jaar met een ho gere opleiding en -inkomen, be staat echter ook belangstelling voor duurdere kwaliteitsbieren uit andere regio's en -landen. Op die groep richt Heineken zich nu met nameBijvoorbeeld via de bioscoopreclame 'Man spricht Heineken'. Maar ook door eigen promotieteams horecagelegenheden te laten bezoeken.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 10