De renners hadden naast A de Amstel Malt-kleding ook andere tenues. Hier rijden ze langs de Donau misschien een minder enthou siaste indruk geeft, is hij zondermeer zéér te spreken over het verloop van de tocht: "We konden rekenen op een warm onthaal bij al de drie door ons bezochte brouwerijen. Dat waren de Kapsreiter- brouwerij in Scharding (waar mee de Hongaarse Amstel brouwerij goede contacten heeft), Ottakring in Wenen en natuurlijk Komaromi Sorgyar in Komarom. Verder hebben we weinig lekke banden gehad. Er hebben zich geen persoon lijke ongelukken voorgedaan. Alleen een kleine aanrijding van een van de volgwagens zorgde voor een klein beetje op onthoud." Pittoreske dorpjes Het verloop van de 3 juni gestarte tocht werd dagelijks bijgehouden door de bewakers van het brouwerijterrein in Den Bosch. Op een groot bord in de personeelskantine van Produktie kon precies worden afgelezen waar de renners zich bevonden. De tocht bracht de twintig renners en hun twee begeleiders ondermeer langs de Lorelei en talloze pittoreske dorpjes langs de Donau. Precies volgens planning kwam Alweerweg na acht dagen in Hongarije aan. De eerste halte was een bierfestival in Györ. Daar troffen de fietsers hun vrouwen bij de Amstel-stand. De dames waren een dag eerder per touringcar in Hongarije aangekomen. Harm Böhmer- mann werd ter plekke geïnter viewd door journalisten van twee lokale kranten. Na drie kwartier pauze bestegen ze hun stalen rossen voor de laatste kilometers naar Komarom. "We wisten vóór de reis al dat we onderweg door een camera ploeg van de Hongaarse tele visie zouden worden gefilmd. En inderdaad, net buiten Györ kwamen ze vanaf een parkeer terrein de weg opgereden. We waren natuurlijk allemaal behoorlijk moe. Maar door de aanwezigheid van die camera's werd er gefietst als ware prof renners," aldus Böhmermann. Bij de Amstel brouwerij aan gekomen werden de Bossche naren hartelijk begroet door bedrijfsleider Adrie Rutgers en zijn vrouw Hilly. "Die hebben ons de resterende dagen meer dan fantastisch verzorgd. Zo kregen we bij hen thuis een zigeuneravond aangeboden, compleet met zigeunermuziek, Amstel bier en typisch Hongaarse gerechten. Zaterdag 12 juni zijn we in Boedapest ontvangen voor een rondvaart op de Donau. Dat gebeurde in een boot die speciaal voor de ge legenheid was voorzien van de nodige Amstel-aankleding." Terugreis Dinsdag 15 juni stapte iedereen 's morgens de touringcar in voor de terugreis. Moe, maar een prachtige ervaring rijker kwam het gezelschap de vol gende ochtend om 5.00 uur aan bij het H.O.C. in Den Bosch. A Ottakring was een van de brouwerijen die door Alweerweg werden bezocht erug uit Hongarije

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 9