Heineken levert 1500ste kelder- bierinstallatie 6000 biljartteams in Amsteltoernooi Leiden Heineken heeft 24 juni de 1500ste kelderbier- installatie geplaatst bij café De Grote Beer in Leiden. Dit gebeurde op feestelijke wijze, waarbij zelfs zeekoning Nep- tunus in actie kwam om de installatie in gebruik te nemen. De kelderbierinstallatie stelt het café aan de Rembrandstraat in Leiden in staat de klant bij elke binnen- of buitentempe ratuur een goed glas bier voor te zetten. Een ander voordeel is dat het bier direct vanuit de brouwerij kan worden aange voerd. Er komen geen fusten aan te pas, die na verloop van tijd verwisseld moeten worden. Al deze voordelen komen de service naar de klant ten goede. Kelderbier is de laatste twaalf jaar sterk in opmars bij de horeca. Steeds meer horecage legenheden maken gebruik van deze vorm van bieropslag. De installatie bestaat uit een aan tal biertanks van duizend liter in een koelcel. De pompen zorgen voor de aanvoer van het bier naar de tap. Met een kelderbierinstallatie van twee duizend liter kun je zo'n 7200 glazen bier tappen. De instal latie betekent voor een café dan ook een investering in kwa liteit, service en continuïteit. I Zeekoning Neptunus A Van links naar rechts: Café-eigenaren Ruud Kenter en Wil van den Dop en brouwerijver tegenwoordiger loost Meijlink alias Neptunus. Op de voor grond bedrijfsleider Marco Rooijakkers Amersfoort De kortgeleden gehouden Amstel Landsfinale biljarten heeft acht kampioens teams opgeleverd. Kampioen van Nederland '92/ '93 werden achtereenvolgens: SMR uit Hattem, 't Vaartje uit Dongen, BZN uit Winterswijk, Bloemstede uit Maarssen, Nazareth uit Maastricht, De Windhoek uit Utrecht, De Corner uit Groesbeek en j <4 De winnaars van de Amstel Landsfinale biljarten 1992/1993 Boulevard Zuid uit Rotterdam. Maar liefst 6000 teams begon nen het afgelopen voorjaar aan de nationale competitie van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond. Elk van de zesen vijftig districten leverde één team voor de finale, zowel damesteams, herenteams als gemengde teams. Tijdens de Amstel Landsfinale in Sport hal Schuilenburg zijn ongeveer 350 partijen gespeeld, verdeeld over acht klassen. Gedurende de beide finaledagen (12 en 13 juni) werd gebruik gemaakt van 27 biljarttafels.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 6