Nieuwbouw filterruimte in laatste fase De verbouwing van de filterruimte in Den Bosch nadert haar laatste fase. Alle filtercapaciteit is inmiddels overgebracht naar filterkamer II. In september/oktober wordt de vijfde en laatste filterlij n in gebmik genomen. Ook het derde nieuwe kiezelgoer- filter kan dan worden gebruikt. en de bediening van de appa ratuur. Filter 1 werd in november 1992 omgebouwd en geïnstalleerd. Dit verliep overigens niet ge heel vlekkeloos. Er ontstonden namelijk enkele technische problemen met het nieuwe kiezelgoerfilter. Later volgde de ombouw van de filters 3 en 5 en de installatie van kiezel goerfilter 2. Het in bedrijf stellen van dit filter verliep nagenoeg probleemloos en was binnen een week gerealiseerd. Dit na jaar volgen kiezelgoerfilter 6 en de vijfde filterlijn. Proces Het filteren van bier gebeurt na het nagisten in de lagerkelder en is nodig om een compleet helder produkt te kunnen afle veren. Om dit proces zo goed mogelijk te laten verlopen wordt gebruik gemaakt van zogeheten kiezelgoerfilters. Na de filtratie, volgt de opslag in de helderbiertanks waarna het bier wordt afgevuld. De vernieuwde y Filterkamer II De afgelopen twee jaar is hard aan de verbouwing gewerkt. Dit was nodig omdat filter kamer II erg storingsgevoelig bleek. Bovendien waren de wachttijden voor het reinigen erg lang. Uit het onderzoek naar de knelpunten kwam de wens naar voren om de filtratie onder één dak te brengen. Ook werd duidelijk dat er het een en ander aan de bediening van de apparatuur kon worden verbeterd. Deze veranderingen zijn inmiddels doorgevoerd. De operator kan nu via een beeldscherm het filtratieproces nauwkeurig volgen en zonodig ingrijpen. Reinigingsinstallatie De verbouwing is in verschil lende fasen uitgevoerd. In 1992 is de reinigingsinstallatie uit gebreid en omgebouwd. Hier door werd het mogelijk om verschillende filters op het zelfde moment te reinigen. In de jaren daarna zijn de bestaan de filters opnieuw ingedeeld. Door deze nieuwe indeling zijn er minder kleppen en hande lingen nodig bij het filtreren

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 3