5025 gulden voor Ton Agterberg 4000 gulden voor H.R. van Dissel Beloning Aanmoediging Den Bosch C. Dupuis W.F. Brouwer (Verpakken) 200,00 H.J. Knops (Verpakken) 100,00 P.A. Hoos H.A.T. Stuiver (Verpakken) 250,00 J.A.M. Dekkers P. v.d. Linden (Gistkelder) 75,00 J.H. Diepen J.H. Meijs G.J.A. Burgers (Verpakken) 100,00 M.A.C.H. Verhagen (Brouwen) 200,00 G.J van Eeten (MIT) 75,00 M.J. Wijers (Verpakken) 75,00 G.C.W. van Loon (T.D.) 500,00 Bunnik Ton Agterberg van de Garage in Bunnik heeft 5025 gulden gekregen voor een inge zonden idee om de slijtage van heftruckvorken te voorkomen. Hij stelde voor de slijtage te voorkomen door een stuk aan de onderkant van de vork te lassen. Hoewel dat laatste in de praktijk niet mogelijk bleek, heeft zijn idee wel de aandacht op het probleem van de slijtage gevestigd. Ton Agterberg hier over: "De vorken slijten in 2 h jaar zo'n vijftien millimeter oftewel dertig procent af. Het gevolg is dat ze moeten worden vervangen. Door mijn voorstel zou je alleen het gedeelte dat er aan gelast wordt hoeven te ver vangen." Zijn idee heeft er uit eindelijk toe geleid dat de leverancier een begrenzer op de heftrucks heeft aangebracht. Hierdoor worden de vorken in hun neergaande beweging tegengehouden en komen ze niet tegen de banden aan. Slijtage wordt zo voorkomen. Zoeterwoude Humphrey van Dissel, monteur Garage Zoeterwoude, leverde een idee in met betrekking tot de hef truckmotoren. Hij stelde voor om met behulp van een tempe- ratuurbeveiliging de levens duur van deze motoren te ver lengen. Dit vrij eenvoudige idee werd in eerste instantie als proef uitgevoerd bij een van de heftrucks. Bij deze proef sloeg de motor af op het moment dat een bepaalde temperatuur werd bereikt. Op korte termijn zullen alle heftruckmotoren met een dergelijke beveiliging worden uitgerust. Humphrey van Dissel kreeg als beloning vierduizend gulden voor zijn idee. Bij de achterpagina: De vatenopslag bij Bols Benelux. Deze werd 1 juli officieel geopend. Lees hierover meer op de pagina's 28 en 29 van dit blad.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 30