Bierfilm voor horecaonderwijs Brouwerij cultuurprijs voor Jan van der Putten dan ook telkens in de daarop volgende hoofdstukken terug. Deze handelen over mouten (deel 2), brouwen en vergisten (deel 3| en lageren (deel 4). Het vijfde en afsluitende deel han delt over het verpakken van bier in fusten en flesjes. De film wordt naar verschil lende horeca- en detailhandel scholen gestuurd. Wie de film eens thuis wil bekijken, kan hierover contact opnemen met Hugo de Haas van Dorsser (In- en externe betrekkingen). Zijn telefoonnummr is 071-457435. Zoeterwoude Heineken Nederland heeft een film laten maken over de bierbereiding. Deze is bestemd voor het hore caonderwijs en de opleidingen voor detailhandel en groothan del. De bierfilm wil de leerling meer inzicht verschaffen in de vele kanten van het brouw- proces. "De ruim dertig minu ten durende film is in de plaats gekomen van een diaserie, die sterk was verouderd", vertelt projectleider Kees-Jan Strop (In- en Externe Betrekkingen). "Het is een bewerking van het hoofdstuk 'Bier' van het leer boek Drankenkennis deel II." De stof is onderverdeeld in vijf verschillende hoofdstukken. In het eerste hoofdstuk wordt iets verteld over de geschiedenis van het bier en zijn grondstof fen. Aan het einde van deze les vragen twee stripfiguren aan de ober van het getekende Amstel- café 't Paardje een uitleg over het brouwproces. Deze ober en zijn twee stamgasten spelen in de overige vier hoofdstukken een verbindende rol. Zij komen Den Bosch De Brouwerij Cultuurprijs voor de stad 's-Hertogenbosch gaat dit jaar naar Jan van der Putten. Deze 34-jarige Bosschenaar krijgt de prijs voor zijn inspanningen rond het op zijn initiatief in 1982 opgerichte theater BIS. Dankzij hem heeft BIS een bij zondere plaats in het Bossche culturele leven verworven. Bovendien mag BIS zich door zijn eigentijdse theatervoorstel lingen rekenen tot een van de interessantere theaters van ons land. De prijsuitreiking vindt dit najaar plaats op een nog nader bekend te maken datum. Behalve de prijs krijgt Jan van der Putten namens de gemeen te Den Bosch ook nog een ere prijs uitgereikt: een plastiek van beeldhouwster Vera Galis. Tweejaarlijks De prijs is ingesteld door Hei neken en de gemeente Den Bosch. De uitreiking vindt om het jaar plaats aan perso nen die zich verdienstelijk hebben gemaakt op het gebied van ondermeer de beeldende kunst, architectuur, podium kunsten en muziek. In 1988 vond de eerste prijsuitreiking plaats aan beeldend kunstenaar Frank Mandersloot uit Amster dam. In 1990 werd de prijs toegekend aan musicus en dirigent Mare Versteeg en het Vocaal Ensemble 'Markant' uit Den Bosch.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 15