Nieuwe vracht-wagens Heineken en Vrumona hoofdsponsors Archeon Grou/Horst Afgelopen maand hebben de dranken handels in Grou en Horst twee nieuwe wagens in gebruik genomen. Bij de drankenhandel Vullinghs-Janssen-Huyben in Horst ging het om de eerste wagen in de vernieuwde Amstel Malt uitvoering. Het is tevens de grootste wagen die bij Alphen a/d Rijn Heineken Nederland en Vrumona gaan voor vijf jaar het archeologisch themapark Archeon in Alphen aan den Rijn ondersteunen. Hiertoe is op dinsdag 29 juni een sponsorovereenkomst ge tekend. Heineken en Vrumona behoren daarmee tot de hoofd sponsors van Archeon. De ondertekening van de spon sorovereenkomst vond geheel in Romeinse stijl plaats in een van de zalen van de Romeinse herberg van Archeon. Er liepen in authentieke uitrusting ge stoken legionairs rond. Verder waren er diverse Romeinse hapjes en kregen de bezoekers een speciaal voor deze gelegen heid eenmalig gemaakte kopie mee van een echte Romeinse drinkbeker. Ook de onderteke ning gebeurde op historische wijze met een speciale Ro meinse kroontjespen. de drankenhandel in gebruik is. Drankenhandel Hergarden B.V. in Grou werd uitgebreid met de eerste drankenhandelvracht wagen in nieuwe Amstel kleu ren. Nieuw aan de wagen van de drankenhandel in Grou is een bak aan weerszijden onderaan de laadvloer. Deze is bestemd voor het vervoer van De ondertekening door A Van Rompu. Naast hem G.F. Ifzereef van Archeon een op ware grootte uitgevoer de - en bewegende - replica van een zogenoemde Tyrannosaurus Rex, de vervaarlijkste onder de dinosauriërs. In het entreege bouw, dat ook een filmzaal, een VIP-room en een restaurant zal bevatten, wordt de bezoeker bovendien geconfronteerd met de Sevilla Bar van Heineken. Deze grote Heinekenbar trok op de Wereldtentoonstelling in Sevilla veel aandacht en ver huist nu mee naar Alphen aan den Rijn. koolzuurcylinders die tot nu toe altijd los op een pallet werden vervoerd. De nieuwe vrachtwagen A van drankenhandel Vullinghs- Janssen-Huyben te Horst den letterlijk te laten herleven. Zowel door middel van op wa re grootte opgetrokken kopieën van gebouwen, als door de bij drage van zogeheten 'archeo- tolken'. Dit zijn Archeon-me- dewerkers die in authentieke kleding het leven en werken van alledag zullen tonen. Toch zal Archeon niet alleen uit historische bouwwerken bestaan. Het Nederlandse Pa viljoen van de Wereldtentoon stelling 1992 in Sevilla wordt het entreegebouw van het themapark. Daar ziet de bezoe ker als inleiding op de rest van het park de geschiedenis van de aarde. Ook bevindt zich daar een toegankelijke en weten schappelijk verantwoorde wij ze, maar ook op ware grootte. In het themapark komt namelijk een aantal reconstructies te staan van in Nederland of de di recte omgeving opgegraven bouwwerken. Deze moeten de bezoekers terugvoeren naar de tijdperken van de hunebedbou wers, Romeinse legioenen en de middeleeuwse marskra mers. Het park is dan ook be doeld om het verdwenen verle Collega Ton van Stek tapt de speciale, eenmalige, authentieke Romeinse drinkbeker vol Heineken en Vrumona zijn al vanaf 1988 actief betrokken bij het ontwikkelen van de plannen voor het zestig hecta re grote Archeon. Dit park gaat voorjaar 1994 voor het publiek open. Het zal de bezoeker een belangrijk deel van de vroege Nederlandse geschiede nis laten zien. Niet alleen op

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 13