Heineken centraal op recordschilderij Sterke bezetting Heineken Open '93 Andere primeurs Jan-Albert Dop (hoofd In- en Ex terne Betrekkingen) had 15 juni nog twee primeurs voor de aan wezige pers. "In Nederland is het Heineken Open natuurlijk hèt golfevenement. Maar Hei neken ondersteunt hier ook het Ladies Open en de Challenge Tour. Daar is weer een evenement aan toege voegd. Vanaf dit jaar zal Heine ken hoofdsponsor zijn van het Europees Kampioenschap op de golfbaan Broekpolder in Vlaardingen. Heineken was al als subsponsor bij dit evene ment betrokken. Het toernooi Van links naar rechts: A lan-Albert Dop, Chris Woerts en Robbie van Erven Dorens zal nu het Heineken European Championship for Club Profes sionals gaan heten. Wij zijn hier zeer gelukkig mee", meldde Dop. Daarnaast vertelde hij dat Heineken voor het eerst een contract heeft afgesloten met een satellietzender. Het betreft een overeenkomst met Euro sport voor uitzendingen om trent de door Heineken (mede) gesponsorde golf, zeil en basketbal-evenementen. Rotterdam/Terschelling Een schilderij met een oppervlakte van 759 vierkante meter: Dat was nog niet eerder vertoond. Twee vierdejaars studenten van de Ichthus Hogeschool in Rotterdam realiseerden dit 12 juni met medewerking van Heineken. In een grote tent werkten dertig studenten aan het inkleuren van het enorme schilderij. Toen het doek 's avonds op het Museumplein door twee hijskranen van de grond werd getild, was de recordpoging van de twee examenkandidaten geslaagd. De harde feiten zullen worden opgenomen in het Guinness Book of Records. Het grootste schilderij aller tijden is vervolgens naar Terschelling verscheept. Daar figureerde het tijdens het Oerol Festival, een cultureel evene ment op het eiland. Zoeterwoude Het golftoer- nooi Heineken Open heeft dit jaar opnieuw een sterke bezet ting. Organisator Robbie van Erven Dorens zei tijdens de persconferentie op 15 juni in Zoeterwoude blij te zijn Bern- hard Langer te hebben kunnen contracteren. Deze Duitse golf- professional won vorig jaar het Heineken Open. Het is Van Erven Dorens bovendien gelukt Ian Woosnam naar de Noord- wijkse te halen. De kleine top- golfer uit Wales, nu nummer zeven op de wereldranglijst, speelde nog niet eerder op het Nederlandse Open. Hij heeft talloze overwinningen op zijn naam staan, waaronder de Masters. De winnaar van het Spaanse Heineken Open Catalonia van dit jaar, Sam Torrance, is even eens van de partij. Hij is bekend vanwege zijn 'bezemsteel', de benaming voor de door hem gebruikte putter met verlengde handgreep. Met deze golfclub won Torrance dit jaar naast het Catalaanse Heineken Open ook het Italiaanse Open en het Duitse Open. Ook de Ameri kaan John Daly zal van de partij zijn. De jonge Daly ver raste in 1991 de golfwereld, door als nagenoeg onbekende speler het Amerikaanse PGA Kampioenschap op zijn naam te schrijven. Sinds dat toernooi is hij vermaard om zijn hoge speltempo en zijn verre 'drive'. Daly krijgt concurrentie van ondermeer zijn landgenoten Payne Stewart en Lee Janzen, respectievelijk nummer twee en nummer één van het onlangs gehouden Amerikaanse Open. 'Live verslag' Hoogtepunten van het Heine ken Open zijn te zien in 65 lan den. Een Amerikaanse tv-zen- der brengt op de twee finaledagen een paar uur recht streeks verslag uit van het Open Golfkampioenschap van Nederland via haar netwerk in de Verenigde Staten. Op de Nederlandse televisie besteedt NOS Studio Sport aandacht aan het Heineken Open tijdens de vier wedstrijddagen (22 t/m 25 juli). Bovendien is het toernooi 'live' te volgen via Eurosport. Voor degenen die het Heineken Open willen bezoeken: Aan de kassa van de Noordwijkse Golfclub zijn voldoende kaar ten beschikbaar (De Vers van 't Vat-kortingsactie is hierop niet van toepassing).

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 12