Heineken Crossover Award 1993 Opening nieuw poortgebouw 10 Den Bosch Na de vele pop- en jazzprijzen is er nu de Hei neken Crossover Award. Een prijs voor talent dat zich be weegt tussen pop en jazz. Dit werd begin juli bekend ge maakt. De toenemende popu lariteit van 'crossovers' als acid jazz, fusion en jazz rock (de mu ziek van de jaren negentig), is voor Heineken aanleiding ge weest deze prijs te sponsoren. De uitreiking vindt elk jaar plaats. De finale van 1993 is op 26 sep tember in Casino De Schouw burg in Den Bosch. Dan zal de jury (Meta de Vries, Cees Schra- ma, Gilles Peterson, Cesar Zui- derwijk, Comé Evers en Wil Steyling) de winnaar bekend maken. Voorafgaand hieraan vinden in september vier landelijke voor ronden plaats. De eerste is op 7 september in Den Bosch. Daarna volgen Amsterdam (8/9), Groningen (14/9) en Enschede (15/9). Per avond treden vier groepen op. Ook wordt dan bekend gemaakt wie er door gaat naar de halve finale. Greg Osby Na afloop van alle voorronden kiest de jury een vijfde groep die eveneens naar de halve finale overgaat. Deze vindt 25 september plaats in Casino De Schouwburg in Den Bosch. Hier zal de bekende Ameri kaanse acid jazz-altsaxofonist Greg Osby optreden, gevolgd door een jazz dance party onder leiding van de Britse Deejee Graham B. Ook wordt tijdens de halve finale de publieksprijs uitgereikt. Euro Jazz Radio maakt van zowel de halve finale als de finale radio opnamen. Deze worden op een later tijdstip uitgezonden. In principe kan iedere talent volle Nederlandse formatie aan de Heineken Crossover Award 1993 deelnemen. Ook als er buitenlandse musici in deel nemen. Het gaat echter in eerste instantie om groepen die nog niet eerder een eigen cd hebben opgenomen. Kandi daten moeten zich vóór 8 au gustus aanmelden. Voor meer informatie hierover kunt u bellen met Eurojazz, telefoon nummer 020-4202100. m Den Bosch De Bossche brouwerij heeft sinds 14 juli een nieuwe ingang. Het poort gebouw bevindt zich aan de Rietveldenweg 25. De oude ingang is gesloten, maar wordt voorlopig nog gebruikt voor de tijdsregistratie van niet Heineken-personeel en de uit gifte van nieuwe pasjes. Het poortgebouw in aanbouw De nieuwe ingang heeft nogal wat consequenties voor het in- en uitgaande verkeer. De parkeerplaats in de Bierstraat wordt opgeheven. Bezoekers en medewerkers kunnen hun auto voortaan op de parkeerplaatsen bij het kantoor kwijt. Hier is ook een fietsenstalling. Voor de vrachtwagens zal er een spe ciale bewegwijzering komen. De loopbrugroute voor het per soneel vanuit kantoor met de daarbij behorende pasjescon trole blijft gehandhaafd.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 10