Bink helpt Bedrijfsinkoop Eerste deel PILS afgerond Zilveren jubileum voor Heineken Bridgeclub '-r Den Bosch Zoeterwoude Zowel in Den Bosch als in Zoeterwoude heeft de plaatse lijke afdeling Bedrijfsinkoop 'Bink' in gebruik genomen. Bink is de naam van een auto matiseringssysteem. De afde lingen Bedrijfsinkoop kunnen daarmee sneller en eenvou diger hun administratieve werkzaamheden doen dan voorheen het geval was. "We kunnen door Bink meer service bieden aan de opdrachtgever", vertelt Bert Gijsbertse, chef Bedrijfsinkoop Zoeterwoude. "Omdat we niet meer zoals eerst al onze orders verwerken op een typemachine, hebben we meer tijd voor het echte inkoop werk." De Bedrijfsinkoopafdelingen van beide vestigingen hebben gezamenlijk zo'n 25.000 artike len in hun computersysteem staan. Variërend van suikerzak jes en boutjes en moeren tot een liftmotor voor een colonne. Kortom, alle bedrijfsmatige artikelen staan er in. Bink is sinds 1 februari operationeel in Zoeterwoude. En sinds 10 mei in Den Bosch. Hoewel beide in koopafdelingen onafhankelijk van elkaar werken, is wel een standaardisatie doorgevoerd in bijvoorbeeld leveranciercodes en orderlay-out. De bedoeling is dat op korte termijn de Crediteurenadmini stratie, Technische Dienst en het Magazijn zullen worden Beit Gijsbertse (op de foto links) en Aad van Gent A aangesloten op hetzelfde sys teem. Dit heeft tot voordeel dat alles elektronisch wordt ver werkt en dat de papierstroom vermindert. In de korte tijd dat de afdelin gen met het nieuwe systeem werken, zijn de medewerkers er al enthousiast over geraakt. "Voordeproduktie-mensen was de invoering van dit systeem best moeilijk", geeft Aad van Gent toe. Hij is specialist in koper en lid van de werkgroep die Bink heeft uitgezocht: "Ondanks de hoge werkdruk heeft iedereen zich door grote inzet het systeem goed eigen gemaakt. Dat is zeker een compliment waard." Den Bosch De Heineken Bridgeclub uit Den Bosch be staat dit jaar 25 jaar. Dit zilve ren jubileum wordt gevierd met een bridgedrive, die zaterdag 16 oktober wordt gehouden in het Heineken Ontspanningscen trum in Den Bosch. Deelname hieraan staat open voor alle Heineken-medewerkers. Bij ge noeg aanmeldingen uit de ver schillende vestigingen, kan er tevens om de zogeheten Sport dagbeker worden gespeeld. Aanmelden kan vóór 15 sep tember bij de heren P. Sieliakus (toestel 738) en C. van Vliet (toestel 806) in Den Bosch. Den Bosch De Bossche be drijfsleider Albert de Voogd zorgde 12 mei voor de officiële afronding van het eerste deel van PILS (Project Integrale Lo gistieke Systemen). De Voogd, tevens projectleider, deed dat door een zestal met water ge vulde flessen aan te tikken. Hierdoor weerklonk de melo die van de Heineken-commer- cials: 'That's how it's meant to be'. De PILS-projectleider schetste in zijn toespraak de problemen die de projectgroep heeft gehad om een passend computerpro gramma te vinden. Dat lukte enige tijd geleden. Het PILS- systeem heeft als doel het effi ciënt beheersen van de goede renstromen die nodig zijn om gereed produkt te maken. Zo behelst het nu ingevoerde eer ste deel van het PILS-project het voorraadbeheer van éénma lig verpakkingsmateriaal. Zeven delen Het PILS-project bestaat uit ze ven delen, ook wel 'deelsyste- Albert de Voogd (midden) kreeg een symbolische eerste steen van Theo de Haas (van software-leverancier Marcam, links op de foto). Rechts ceremoniemeester Fons van Bommel (DIM) men' genoemd. In juni wordt met deelsysteem twee gestart bij de afdeling Centrale Pro- duktie Inkoop. Daarnaast wordt vanaf 1 september ook met andere deelsystemen be gonnen. Hieronder valt de cen trale aansturing via de 13- weeks planning tot en met de 24-uurs planning. De Voogd kreeg van de leve rancier van het voor PILS ge bruikte computerprogramma, een symbolische eerste steen overhandigd. De 40 aanwezi gen in het HOC kregen voor hun bijdrage aan PILS een mo dem zandlopertje met de op druk: 'Tijd voor PILS'. De orga nisatie van deze bijeenkomst had bovendien gezorgd voor een primeur: het eerste optre den binnen Heineken van de kersverse personeelsvereniging 'Heineken Bluesband'.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 6