Vrumona's algemeen directeur Pieter Schop (53) woont sinds tien jaar in de polder bij Bodegraven. "Mijn vrouw en ik hebben allebei een druk bestaan. Als we thuis zijn willen we ook verzekerd zijn van rust", aldus Piet Schop. Een portret van een zakenman èn Bourgondiër. "Frismarkt kent geen "Ik ben geboren in Zwijndrecht op 22 april 1940, net voor het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog dus. Ik heb het Lyceum gevolgd in Dordrecht. In die tijd deed ik vakantiewerk bij de Verenigde Oliefabrieken Zwijn drecht (VOZ) van Unilever. Ik heb er aan de lopende band gewerkt, ben heftruckchauffeur geweest. Zelfs ka chelsmid. Ik wilde het vuilste en zwaarste werk doen, maar er wel goed voor betaald worden. Na mijn eindexamen heb ik bij de VOZ een paar maanden full-time gewerkt als een soort interne uitzendkracht tot dat ik in '59 in militaire dienst moest." Combineren "Van de 22 maanden diensttijd heb ik ruim een jaar doorgebracht in de jungle. Ik was gedetacheerd op een buitenplaats in Nieuw-Guinea. Het enige bier dat daar te krijgen was, was Heineken. Ik denk dat toen mijn bin ding met het merk is ontstaan. In sep tember 1961 zwaaide ik af. Vanwege mijn interesse voor financiën en eco nomie besloot ik Economie te gaan studeren aan de Erasmus Universi teit in Rotterdam. Mijn moeder zag dat ik met veel discipline studeerde èn op zijn tijd flink de bloemetjes bui ten zette. He kon dat prima combine ren. Daarom concludeerde ze: 'Jij kunt alleen maar bij een brouwerij werken'. Toen ik een halfjaar voor het afronden van mijn studie ging sol liciteren, stond Heineken hoog in

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 4