Bossche groepsleiders naar Italiaanse brouwerij Schoon de weg op Opnieuw prijs voor Zwarte Kip Het gezelschap bil brouwerij Pedavena, met links vooraan de heer lusty van de brouwerij Den Bosch De Groepsleiders- vereniging van de Heineken brouwerij in Den Bosch bestaat dit jaar twintig jaar. Om dat te vieren besloten de leden vier jaar geleden te gaan sparen voor een vliegreis naar Italië. De droom van toen werd 30 april van dit jaar werkelijkheid, toen de leden en hun vrouwen voor een lang weekeinde naar Italië vlogen. Daar bezochten ze de brouwerij in Pedavena en kregen ze een rondleiding op een tot horecabedrijf omge bouwde boerderij. Ook volgde een tocht door de bergen, waar een autorally aan de gang was met oude auto's. Op 2 mei werd afscheid genomen van de Itali aanse brouwers en toog het ge zelschap naar Venetië voor een kort bezoek, waarna de groep terugvloog naar Brussel. Peter de Groen, secretaris van de Groepsleidersvereniging hierover: "Normaal gesproken maken we als vereniging een keer per jaar een excursie naar een toeleveringsbedrijf in Ne derland. Door deze uitstapjes wordt het onderlinge contact tussen de groepsleiders bevor derd. De reis die we dit jaar heb ben gemaakt is daarom echt uniek te noemen. We hebben er hard voor gespaard en kunnen nu terugkijken op een te gek weekeinde, dat velen van ons nog jaren zal heugen." Zoeterwoude Op het Zoe- terwoudse brouwerijterrein zal aan het einde van deze maand de bouw van een wasstraat voor vrachtwagens gereed zijn. Alle vrachtwagens met het beeld merk van onze produkten moe ten minstens eenmaal per week worden gewassen. Tot nu toe gebeurde dat extern. De bediening van de wasstraat is eenvoudig. De vrachtwagen chauffeur rijdt zijn wagen een betonnen plaat op. In de ernaast gelegen portocabin stelt hij de wasinstallatie in werking. Gro te borstels wassen vervolgens de boven- en zijkanten van de wagen. Het water dat voor de wasbeurten wordt gebruikt, is effluent water uit de afval waterzuiveringsinstallatie. Dat wil zeggen, afvalwater dat zodanig gereinigd is dat het op het boezemwater mag worden geloosd. Na de wasbeurt wordt het gebruikte water opgevangen in het gesloten rioolsysteem van de brouwerij en weer af gevoerd naar de afvalwater zuiveringsinstallatie voor rei niging. Mocht water alleen niet vol doende zijn om de vracht wagens goed te wassen, dan wordt zonodig zeep gebruikt, die biologisch afbreekbaar is. Zoetermeer Het ondeugende vosje, dat vorig jaar de hoofdrol speelde in de Zwarte Kip-com mercial die in de periode rond om Pasen op televisie werd uit gezonden, heeft opnieuw een prijs gewonnen. Dankzij de Art-Directors Club Nederland is de TV-commercial nu voor de derde maal bekroond. Deze club kende de commercial een Gouden Lamp toe. Dat is een prijs voor de meest geslaagde reclame-uiting. Doel van de re clameboodschap was de consu menten bekend te maken met de volledig vernieuwde verpak king van Zwarte Kip Advocaat. Daarin is Bols Benelux geslaagd volgens de Art-Directors Club Nederland. Eerder is deze commercial van Zwarte Kip Advocaat in Can nes internationaal onderschei den met een Zilveren Leeuw. Later kreeg de commercial de Epica, een Europese prijs voor creativiteit.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 23