Een nieuw vaatje aangeslagen In deze rubriek belichten wij nieuwe of vernieuwde horecabedrijven waar een of meer van onze biermerken worden geserveerd. Deze maand aandacht voor Appartementenhotel GalamaDammen in het Friese Koudum. Toekomstplannen Een andere sportieve accom modatie zal in september wor den aangelegd. In de ruimte tus sen de twee hotelvleugels zal een overdekt zwembad worden gebouwd. Voorts worden in de cember nog twee squashbanen gebouwd, volgens de nieuwste uit Canada afkomstige trend. De banen zijn half zo groot als de gebruikelijke squashbanen en de score wordt elektronisch geregistreerd. han Frisokanaal, dat de Friese binnenwateren met het IJssel- meer verbindt. Aan de ene zij de ligt het Friese meer Morra, aan de andere zijde de Fluessen. Voor ons hotel hebben we een eigen jachthaven, waar water sportliefhebbers hun boot kun nen afmeren om bij ons te ko men drinken of eten, of zelfs slapen. Volgend jaar kunnen nog meer boten worden afge meerd, want dan zal in het meer aan de andere zijde van de weg een tweede jachthaven worden aangelegd. Ook water sporters, die niet zelf een boot hebben, kunnen bij ons terecht. Er zijn diverse charters te huur. En natuurlijk ook echte sküts- jes, die compleet met beman ning kunnen worden gehuurd. Ideaal ook voor grote groepen. Natuurlijk heeft Friesland meer te bieden dan alleen wa tersport. Ook wandel- en fiets- liefhebbers komen aan hun trekken in de omgeving. Wie eens iets cultureels wil doen kan een bezoek brengen aan de prachtige steden in de buurt, zoals Sneek, Stavoren en Hin- deloopen. Bovendien zijn er veel musea in de regio. Fries land moet het hebben van de toeristen. Dat betekent dat we moeten investeren. Het belang rijkste is daarbij dat je ver scheidenheid en kwaliteit te bieden hebt. Je moet er klaar voor zijn de toeristen te kun nen ontvangen." Daarom heeft Hoekstra een viersterrenhotel gebouwd met een sportief ka rakter, van waaruit de gasten hun favoriete watersport kun nen beoefenen. Directeur Hoekstra heeft echter een con cept bedacht waarbij de gasten ook in het hotel zelf sportief be zig kunnen zijn. GalamaDam men is klaar voor het toerisme. GalamaDammen is een beken de naam in Friesland. Ooit ver bond de familie Galama de me ren Morra en Fluessen met elkaar. Wie gebruik wilde ma ken van die waterverbinding of van de weg erover, moest tol be talen aan de Galama's voor het gebruik van de dammen. Op de zelfde plek heeft lange tijd een logement gestaan. Nadat dit in de Tweede Wereldoorlog ver nietigd was, werd er een keet gebouwd. In 1981 liet de heer G. Hoekstra er een klein res taurant bouwen. Dat restau rant werd al eens uitgebreid. Be gin van dit jaar volgde een rigoureuze uitbreiding. "We hadden een sterk seizoen- gevoelig bedrijf. Buiten het sei zoen hadden we niet genoeg werk voor de werknemers. Dat was vervelend. We hebben toen gekozen voor een continu be drijf met logies, dat niet zo sei- zoengevoelig is", geeft direc teur Hoekstra als reden voor de verbouwingen. Vele mogelijkheden De verbouwing werd groot scheeps aangepakt. Het be staande restaurant werd uitge breid met een grote serre, de 'wintertuin'. Deze is te koppe len aan een kleine en zonodig ook nog aan een grote verga derruimte. Want GalamaDam men heeft sinds kort ook een zalenexploitatie, waarvan het bedrijfsleven uit de regio al dankbaar gebruik heeft ge maakt. Aan het restaurantge deelte werd bovendien een komt er een bordje bij te hangen met hun naam erop", vertelt de directeur trots tijdens de rond leiding door zijn geheel ver nieuwde bedrijf. "Welke dran ken we hier serveren? Het hele assortiment van Heineken na tuurlijk. Ik heb nog meer zaken en al sinds de jaren zestig heb ik een heel goede relatie met Hei neken." Investeren nodig Volgens de heer Hoekstra voor ziet GalamaDammen in een behoefte. "Wij zitten hier op een unieke locatie. We zijn ge vestigd bij de brug over het Jo- vleugel gebouwd met 57 hotel kamers. De zeer ruime kamers zijn alle voorzien van een kitchenette, waardoor de ka mers ook als appartement kun nen worden verhuurd. In een tweede vleugel zijn vier bow lingbanen gebouwd. Deze zijn eind mei, vlak voor het Pink- sterweekeinde, in gebruik ge nomen. Aan de bowlingruimte grenst een gezellige barruimte, het zogenoemde Havencafé. Fraaie keramische Heineken tapzuilen geven aan welk bier hier wordt getapt. In het Ha vencafé kunnen tevens barbe cues worden georganiseerd. Aardig detail hierin is de wand met een groot aantal halve hou ten bierfusten. Nu hangt er bij elk vat nog een bordje met bij voorbeeld Heineken bier of Pepsi-Cola. Dat kan in de toe komst veranderen. "Verenigin gen kunnen zo'n vat adopteren. Dan wordt het hun stamfust en

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 20