Sinds september 1992 geeft de afdeling Management Training en Ontwikkeling (MLO) twee keer per jaar de cursus Basis Management Leergangen (BML) nieuwe stijl. Deze is bestemd voor beginnende managers of medewerkers die zich moeten voorbereiden op een leidinggevende positie binnen Heineken. BML: cursus voor midden Opleidingsfunctionaris Wiebe Buising is een van de BML- docenten: "Het gaat hier om een oude cursus die in een geheel nieuw jasje is gestoken en rond twee onderwerpen is opge bouwd. Aan de ene kant be steedt de cursus aandacht aan de persoonlijke leerdoelen, waaraan de deelnemers nog moeten werken. Het tweede onderwerp van de cursus is een project of onderzoeksopdracht van een manager." De cursus is bestemd voor het gehele mid den kader binnen Heineken, Vrumona, Heineken Technical Services en Bols Benelux. Van wachtchef tot verkoopleider. Maar ook voor medewerkers op het niveau van onderafdelings chef en junior managers. BML wil individuele medewerkers een ontwikkelingstraject aan bieden, waardoor ze hun effec tiviteit als manager kunnen vergroten. Bovendien schenkt de cursus de nodige aandacht aan de cultuurverandering bin nen Heineken." Drie blokken De cursus is verdeeld in drie blokken van elk drie dagen, ver spreid over drie maanden. Wie be hierover: "Daarin wordt naast de twee eerder genoemde items ook aandacht besteed aan de strategie en het beleid van Heineken. Voor dit onderwerp vragen we verschillende Heine- ken-managers als spreker. Tij dens de laatste BML-cursus bij voorbeeld, heeft Frans Versteeg (directeur Personeelszaken Heineken Nederlands Beheer) in dit verband een verhaal ge houden over de sterke en zwak ke punten van de Heineken-or- ganisatie. Verder spelen we tijdens BML een spel, waarin produktiemedewerkers een commerciële oefening krijgen en commerciële medewerkers iets leren over een produktie- eenheid. Na afloop van dit spel geeft een afdelingschef van Pro- duktie of Commercie aan hoe een en ander er in de praktijk aan toe gaat." "Ook vertellen we iets over het managen van veranderingspro cessen. In dit kader komt de cul-

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 14