Nieuwe stijl reclame-artikelen lyseren van de gebruikte pro motie-artikelen. De opdracht daarbij was: ontwerp een stijl, die bij Heineken past en die het merk duidelijker positioneert als een uniek wereldmerk. "Er zijn bijvoorbeeld artikelen in de horeca die voor Heineken, Am- stel en Buckler hetzelfde zijn. Het enige verschil ertussen is dat het ene artikel groen is, het tweede rood en het derde blauw. De merknaam werd er opgezet en het was een Heine ken-, Amstel- of Buckler-arti- kel. Met een andere kleur en een andere naam erop, werden ze echter ook door de concur rent gebruikt. Dat geldt voor vele artikelen", verklaart John Zentveld de noodzaak de pro motieartikelen onder de loep te nemen. Inmiddels is een geheel eigen Heineken stijl ontwikkeld. Zo'n vijfentwintig van de cir ca honderdvijftig verschillende en internationaal gebruikte Heineken-reclameartikelen zijn vernieuwd. Daaronder is (streep-)bedrukking is aange bracht. Voor speciale, grote eve nementen kan de das worden voorzien van een apart logo. Voor bijvoorbeeld het Heine ken Open en andere door Hei neken gesponsorde golftoer- nooien zal de das worden bedrukt met elementen uit het officiële World of Golf-logo. En binnenkort zullen dassen wor den geleverd met het logo van een zeilbootje in verband met de Whitbread Round The World Race for The Heineken Trophy, die 25 september aan staande van start gaat in Enge land. Vanzelfsprekend kan die das ook worden gebruikt bij de Heineken Regatta op St. Maar ten, of andere door Heineken gesponsorde zeilevenementen. Ter ondersteuning van de zeil- sponsoring is een uitgebreide artikelencollectie ontwikkeld, die in het teken staat van de zeilsport en past bij de uitstra ling van het merk. Deze bevat bijvoorbeeld handdoeken, zo geheten 'sailor's bags' (zeilers tassen) en diverse kleine arti- Links de oude, rechts de nieuwe opener A een biervilthouder, opener en servethouder. Zowel aan de groene kleur als aan de eigen vormgeving is direct te zien dat zij alle tot dezelfde collectie be horen. Bovendien worden alle artikelen nu consequent voor zien van hetzelfde logo: de vol le rode ster, de balk en de hop ranken. Voor de consument blijkt dat zeer herkenbaar te zijn. Speciale aanpassingen Behalve de door de horeca ge bruikte artikelen, behoren ook de relatiegeschenken tot de pro motieartikelen. Eén van de ar tikelen, die het eerst is gewij zigd, is de stropdas. Er komen twee verschillende uitvoerin gen: groen en rood. De gebruik te stof is echter dezelfde. Daar in is het Heineken logo geweven, waarna de kelen om weg te ge venEen der gelijk assortiment kan in prin cipe voor elk groot door Heineken gesponsord evene ment worden ontworpen. Toekomst Het zal zeker nog ruim een jaar duren voordat alle Heineken- promotieartikelen zijn aange past. Artikelen waarvan een la ge voorraad bestaat, zullen met voorrang worden vervangen. In de loop van dit jaar zullen de di verse Heineken-artikelen wor den geïntroduceerd. Of het nu gaat om parasols in Australië, biervilthouders in Japan, bar- spiegels in Griekenland, pos ters op Tahiti of feestversiering op de Canarische Eilanden: overal ter wereld zullen de arti kelen dezelfde stijl en uitstra ling krijgen. Namelijk die van een wereldmerk. A Links de oude, rechts de nieuwe biervilthouders Er zijn vele reclame-artikelen van Heineken in omloop. Van biervilthouders tot lichtbak ken, van stropdassen tot feest versiering. Al deze artikelen krijgen een geheel eigen, nieu we stijl. Een stijl die herken baar maakt dat Heineken een wereldmerk is, met overal ter wereld dezelfde uitstraling. Een en ander is een gevolg van het Plato-project, waaraan vo rig jaar al aandacht is besteed in Vers van 't Vat. De afdeling Cor porate Marketing Strategy and Policy begon dit project om het beeld van Heineken als wereld merk te versterken. Heineken moest overal ter wereld dezelf de uitstraling krijgen. De uit straling van een wereldmerk met overal dezelfde merkiden titeit en merkpersoonlijkheid. De eerste resultaten hiervan waren te zien in een aantal nieuwe en vernieuwde recla me-uitingen. Zo zijn onder- De vertrouwde spiegel met een afbeelding van De Hooiberg zal plaats maken voor deze nieuwe. De oude is in het kader van het Plato- project te ouderwets bevonden en past niet bij het beeld van Heineken als vitaal merk meer op internationale vlieg velden nieuwe Heineken-recla- mes geplaatst. Ook de voor ex port bestemde kalenders ondergingen een duidelijke ver andering. Dit jaar sieren afbeel dingen van verschillende grand cafés uit grote wereldsteden de kalender. Wereldklasse Er verandert nog veel meer. Bij voorbeeld voor de zeer vele Hei- neken-promotieartikelen. "Een promotieartikel is ook onder deel van de communicatie van Heineken naar de consument toe", zegt John Zentveld, sales promotion manager in Amster dam. "Daarom is het belangrijk dat ook die artikelen dezelfde uitstraling hebben. Namelijk dat Heineken staat voor kwali teit, wereldklasse, oorspronke lijkheid en goede smaak. Dat laatste betekent ondermeer dat we ons leiderschap op een enigszins ingetogen manier willen laten blijken. 'Schreeu werig' past niet bij Heineken. Vanzelfsprekend moeten de promotie-artikelen worden ver vaardigd uit kwalitatief goede, liefst natuurlijke materialen. Echt nodig Vorig jaar kreeg een extern bu reau de opdracht de stijl te ana-

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 12