Grote belang stelling voor afscheid Van Schaik A Koos Postema in actie Ontvangstgebouw De Hooi berg in Zoeterwoude vormde 23 april het decor voor de afscheidsreceptie van de heer G. van Schaik. Vele gepensio neerde en actieve medewerkers kwamen naar de receptie om de scheidende voorzitter van de Raad van Bestuur nog een maal de hand te drukken. De Hooiberg was sfeervol in gericht met golfartikelen, de grote hobby van Van Schaik en foto's van de Heineken print campagne. Buiten stond een aan. Maar wat ze zeiden was niet alleen kort, maar ook heel krachtig en kenmerkend voor de man die deze dag na 34 jaar Heineken afscheid nam. Goede verkoper K. de Roode, vice-voorzitter van de COR, sprak over Van Schaik als de man die zelfs een geheelonthouder nog een vrachtwagen met bier kan ver kopen. "Een man waarbij je, als hij ging spreken, na de tweede zin al dacht 'daar zit iets in'. En dan gaven wij ons al bijna ge- De heer Vuursteen A overhandigt afscheidnemer Van Schaik het grote afscheidscadeau levensgrote, draaiende hand met dienblad. Een decor van de Reclame Service Dienst. Binnen was ook een stand ingericht waar bier werd getapt, dat spe ciaal ter gelegenheid van het af scheid van Van Schaik was ge brouwen. "Een klassiek bier uit 1880, waarvan het recept pas is opgedoken uit een oud brouwboek in Rotterdam", verklaarde directeur Concern Human Recources H. Hofhuis het speciale brouwsel. Hij leid de ook de receptie in, waarbij hij nog eens het verzoek van Van Schaik herhaalde geen lan ge speeches te willen. Daar hielden de sprekers zich keurig wonnen", aldus De Roode. "Maar soms deden wij dat ook niet en dan volgden er heftige discussies." Ook noemde hij heel even 'de uitgebreide tru cendoos van Van Schaik', die hij tijdens elke COR-overleg- vergadering te voorschijn haal de. "Maar deze kunt u nu van ons terugkrijgen", aldus de vice-voorzitter, waarna COR- lid mevrouw T. Brandt bij wijze van grap een goocheldoos overhandigde. Eén van de groten Tweede spreker was K. Vuur steen. Hij memoreerde een uitspraak van de heer A.H. Heineken tijdens de aandeel houdersvergadering. "De heer Heineken zei dat de heer Van Schaik als een van de groten de geschiedenis van Heineken Klasgenoten Koos Postema kwam als derde in de rij. Hij presenteerde een speciaal voor de heer Van Schaik op video vastgelegd pro gramma, dat sterk deed denken aan 'klasgenoten'. Daarin de den collega's en oud-collega's verslag van hun ervaringen met Van Schaik. Postema wist tij dens de receptie de heer Van Schaik leuke uitspraken te ont lokken. Volgens de scheidende voorzitter zelf liet Postema zien 'dat de presentatie min stens even belangrijk is als de inhoud'. Hij doelde daarmee ui teraard ook op het Heineken- produkt. Van Schaik hield zijn eigen speech eveneens kort omdat hij, zo gaf hij als reden, het moeilijk vond om op vrij dagmiddag medewerkers lang binnen te houden. "Zeker bij een bedrijf als Heineken." Hij bedankte iedereen hartelijk voor de fijne tijd. "Mijn vrouw en ik nemen nu afscheid, maar mijn kinderen zullen nog weieens terugkomen", aldus de laatste profetische woorden van de voorzitter. Met ingang van 23 april heeft de heer Van Schaik definitief de scepter overgedragen aan de heer Vuursteen, de nieuwe voorzitter van de Raad van Be stuur van Heineken N.V. Ter gelegenheid van zijn afscheid als voorzitter van de Raad van Bestuur ontving de heer Van Schaik op 22 april jongstleden tijdens het jaardiner uit handen van de heer A.H. Heineken een zeer bijzondere bierpul. De pul is door Mathias Pittcel II vervaardigd in de tweede helft van de zeventiende eeuw en is voorzien van 46 munten met afbeeldingen van regenten. De Bierpul was een geschenk van de Raad van Commissarissen ingaat. Hij zei echter één van de groten. Dat betekent dat er ook nog plaats is voor de heer Heineken zelf", aldus Vuur steen. Overigens was de heer Heineken ook op de receptie aanwezig.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 8