Export trakteert Pilsner Urquell op Nederlandse markt Magazijn Hoofddorp vergroot Zoeterwoude Alle medewer kers van Produktie Zoeterwou de kregen 6 mei 's morgens op het werk als verrassing een stukje taart aangeboden. De traktatie was afkomstig van de afdeling Export, die die donder dag in Zoeterwoude een verga dering had. Dit als dank voor de vele goede exportresultaten van het afgelopen en het huidi ge jaar. De lekkernij werd ver zorgd door de medewerkers van de Bedrijfskantine. Deze deel den de taartjes met daarop de tekst 'Bedankt namens Export. Bedankt voor uw inzet' vanaf 8.00 uur uit aan alle produktie- medewerkers en buitenfirma's op de brouwerij. Deze lieten zich de zoete verrassing bijzon der goed smaken. spijsvertering het beste met Pilsner Urquell bestreden kon den worden. Aan het einde van de Tweede Wereldoorlog werd de brouwerij zwaar beschadigd door de bombardementen op de nabijgelegen fabrieken. Binnen enkele jaren was de produktie echter weer op peil. En de populariteit bleef. Ook in Nederland is veel vraag naar dit traditionele bier met een hoge bitterheidsgraad en 4,1 procent alcohol. Door het exclusieve importcontract met Pilsner Urquell kan Heineken Nederland nu aan deze vraag voldoen. Het bier zal behalve op fles ook in een aantal Hei- neken-cafés op tap verkrijgbaar zijn. De distributie wordt ver zorgd door de Brouwketel B.V. in Rijsbergen. ge de vorige eeuw in de Tsje chische plaats Pilsen 'geboren' en wist in korte tijd een enorme internationale populariteit te verwerven. Zozeer zelfs dat veel andere brouwerijen over stapten op het brouwen van dit type bier, waardoor pilsener een soortnaam werd. Een om standigheid die de brouwerij in Pilsen deed besluiten de naam Pilsner te veranderen in Pilsner Urquell. Hoofddorp Het magazijn en het buitenterrein van de Ver enigde Drankenhandel-Veraar in Hoofddorp zijn uitgebreid met 1200 vierkante meter. Ook zijn twee extra kantoren ge bouwd waardoor de afdelingen Verkooptelefonie en Expeditie nu dicht bij elkaar zitten. De uitbreiding, waarvoor een groenstrook is opgeofferd, was nodig door de overname van vier drankenhandels in de af gelopen periode. De Verenigde Drankenhandel beschikt nu over 3000 vierkante meter magazijnruimte en 3000 vier kante meter buitenterrein. "Dat is voorlopig voldoende", aldus de nieuwe bedrijfsleider, Henk Jansen. De officiële ope ning van het vergrote magazijn volgt nog. Het buitenterrein is inmiddels vernoemd naar de man die de emballage behan delt. Voortaan doet hij dat op de 'H. Bernhard-boulevard'. Het buitentenein van de vestiging Hoofddorp is vernoemd naar collega Henk Bernhard Heineken Nederland brengt binnenkort de Tsjechische Pils ner Urquell op de Nederlandse markt. Voormalig directeur Commercie G. Stolk tekende hiervoor op 21 april een ex clusief importcontract met M. Mudra, vice-chairman/commer- cial managing director van de gelijknamige Tsjechische brouwerij. Pilsner Urquell werd halverwe Onderscheiden Het bier is verscheidene keren onderscheiden. In 1863 kreeg het de eerste onderscheiding op de Internationale Tentoonstel ling van Hamburg. Aan het ein de van de eeuw kwam er zelfs een pauselijke aanbeveling. Leo XÜI kreeg van zijn artsen te ho ren dat zijn problemen met de

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 7