Hij werd geboren in Hillegersberg, maar woont al weer vele jaren in Schiedam. De plaats waar eens het bedrijf Coebergh stond. Daar is hij grootgebracht in de gedistilleerd-wereld tot hij, na de fusie met Heineken, aan een carrière binnen de brouwerij-wereld begon. Een portret van Raad van Bestuurslid Hans Coebergh. "Thuis in Produktie" Henricus Franciscus Marie Coebergh werd op 16 november 1932 geboren. Hij groeide op in Rotterdam (spreekt overigens nog steeds met een onmis kenbaar Rotterdams accent) en volg de later zijn opleiding aan Nijenrode. In 1958 trad hij in dienst bij Coe- bergh's Verenigde Distilleerderijen en in 1966 werd hij directeur van dit bedrijf. "Ik heb altijd gedacht dat ik uiteindelijk mijn vader zou opvol gen", vertelt Hans Coebergh over de ze periode. "De uiteindelijke fusie met Heineken kwam voor mijn neef en mij dan ook als een donderslag bij heldere hemel. Die fusie verliep in twee gedeeltes. Toen mijn oom stierf, ging vijftig procent van de Coe- bergh-aandelen over in handen van Heineken. Dat was in 1969. Het res tant van mijn vaders aandelen werd eind 1971 verkocht. Mijn neef en ik hebben voordat mijn oom zijn aan delen aan Heineken verkocht nog een hoger bod uitgebracht. Het mocht niet baten. Mijn oom en mijn vader waren vastbesloten aan Heine ken te verkopen. Voor mijn neef was dat de aanleiding uit het bedrijf te gaan. Dat ging mij een stap te ver. Ik zag mogelijkheden in het concern." Overstap Die mogelijkheden deden zich al snel voor toen Coebergh werd benaderd voor een functie binnen het Heine ken concern. "Ik kreeg de kans nationaal account-manager horeca te worden van Heineken Nederland B.V. Tot groot verdriet van mijn vader nam ik dit aanbod met beide handen aan. Gek genoeg zag hij deze stap als verraad aan de familie, om dat ik in zijn ogen een distillateur was. Terwijl ik juist verder keek en de vele mogelijkheden zag die Heineken als werkgever bood." Hans Coebergh is er overigens nog steeds trots op dat hij uit de gedis tilleerd-wereld komt en de naam Coebergh draagt. "Maar ik ben er ook

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 4