Een nieuw vaatje aangeslagen In deze rubriek belichten wij nieuwe horeca-vestigingen waar een of meer van onze biermerken worden geserveerd. Deze maand is het de beurt aan een nieuwe Amstel-locatie: Bonaparte in Oosterhout. verbouwing op de eerste ver dieping te vinden was." richten. "Anders behoud je het cafékarakter niet. Bonaparte is een café waar je wat kunt drin ken en bovendien snel een een voudige, maar goed vullende hap kunt eten", vertelt de uit bater. Het eetcafé mag dan apart zijn en op die manier zijn naam eer aandoen, toch missen de gasten er een buste of afbeelding van Napoleon Bonaparte. Van der Velden: "Het ligt in de bedoe ling hem nog ergens in het in terieur te laten verrijzen. Hoe precies en waar, daar ben ik nog niet uit." In de wasbak? De be zoekers zullen het op korte ter mijn weten. Dit eetcafé wordt gerund door Leo van der Velden, die boven dien les geeft aan het Spectrum College in Breda. Door zijn werk op deze horeca-vak- school, het helpen van een be vriende café-eigenaar in drukke tijden en door zijn grote liefde voor het koken, kwam de West- Brabander tot het besluit hore- ca-ondernemer te worden. Tot 1 augustus blijft hij lesgeven op maandag en dinsdag. Dan is Bo naparte gesloten. Na 1 augus tus geeft Leo alleen 's maan dags les en is Bonaparte ook dinsdags open. Wat maakt Bonaparte apart voor Oosterhout en omgeving? Van der Velden: "Dit eetcafé is meer een café dan een restau rant. Bij de andere eetcafés is dat vaak andersom. Ik heb be wust gekozen voor typisch houten cafémeubilair. Op de ta fels geen kleden. We gebruiken niet meer dan eenvoudige placematjes." Brouwerijverte genwoordiger Arnoud van Mourilc wijst ons op een ander onderscheidend punt: de be schildering van de wanden. De muren zijn naar zijn mening voorzien van zeer apart schil derwerk. Van der Velden daar over: "Het is een kruising tus sen Fresco en Art Deco. Er zijn geen figuren geschilderd, maar er is gewerkt met kleurvlak ken. Voordat ik Bonaparte be gon, heb ik een aantal cafés tus sen Brussel en Breda bezocht. Om inspiratie op te doen voor de inrichting. Vlakbij Brussel zag ik deze vorm van wand schildering in een café en ik was er meteen weg van." Wasbak Hij vervolgt: "Daarnaast is op vallend in Bonaparte, dat als je naar boven kijkt je ineens een wasbak met toebehoren ziet hangen. Het is vaak het eerste gesprekspunt van bezoekers. De wasbak is een overblijfsel van de badkamer die voor de Arnoud van Mouiik (links) en Leo van der Velden Café-karakter Bonaparte is gevestigd in een pand waarin een computerwin kelier tot voor kort zijn waren sleet. Het eetcafé beslaat na de verbouwing de begane grond en de eerste verdieping. Of je nu wat komt eten of drinken, het maakt niet uit of je boven gaat zitten of beneden. De vide in het pand maakt het mogelijk dat er één sfeer heerst. Van der Velden vindt dat belangrijk en wil dan ook per se geen eetge- deelte en een cafégedeelte in Het nieuwe Oosterhoutse eet café heeft Amstel, De Koninck, Wieckse Witte en Affligem van de tap. Daarnaast serveert het de dranken van Vrumona en Bols Benelux. De eenvoudige menukaart biedt voldoende keuzemogelijkheden. Bonapar te is gevestigd aan de Markt (nummer 16). De Amstel-loca tie zit precies tussen het win kelcentrum en het uitgaans centrum de Klappijstraat in. Je kunt op doordeweekse dagen in Bonaparte terecht van 11.00 tot 1.00 uur. De keuken sluit om 22.00 uur. Op vrijdag en zater dag hoeven de Oosterhoutse cafés de deuren pas te sluiten om 2.00 uur. In Bonaparte zal regelmatig akoestische muziek te belui steren zijn.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 13