"Ik wilde eerst een eigen bedrijf beginnen" Hij is lang, heeft een slank postuur en werkt al weer zo'n tien jaar voor Heineken. Eerst in het buitenland als general manager bij Birra Dreher in Italië. En sinds 1 februari 1993 als nieuwe directeur van Heineken Technical Services. Een kennismaking met Leopold van Limburg Stirum. Hij werd op 20 mei 1948 geboren in Den Haag. Na de lagere school in zijn woonplaats Noordwijk en de Gymnasium B-Opleiding aan het Rijnlands Lyceum in Wassenaar volgde Leopold van Limburg Stirum een academische opleiding aan de Leidse Universiteit. "Ik wilde geen matroos worden en ook geen domi nee. Het beroep dokter leek me ook niets. Wat overbleef was de grote vergaarbak van het zakenleven. Dus voor mij betekende dat de keuze tus sen twee studierichtingen: rechten of economie. Het werd Leiden, voor mij meer centraal gelegen, en dus ook de rechtenstudie. Een deel van mijn kandidaats beviel me goed: het feit dat rechten verschillende gebieden beslaat. Minder leuk, zelfs vervelend, vond ik dat je zoveel uit je hoofd moest leren. Toen wilde het toeval dat ik onder de invloed van een of andere 'goeroe' raakte die mij warm maakte voor het vak wiskunde en het analytisch denken. Ik heb ver volgens aan het faculteitsbestuur het voorstel gedaan mijn afstudeer richting zelf op deze gebieden samen te stellen. Het had uiteraard weinig met rechten te maken, maar bood voldoende inhoud om de afstudeer richting een academische titel waar dig te maken. Ik ben hier 'met genoegen' in afgestudeerd. Logisch, want het was mijn eigen keuze." Marine Van Limburg Stirum studeerde af in maart 1971 met doctoraal examens in Decision-making Wiskunde, sta tistiek, bedrijfseconomie. In dezelfde periode volgde hij de HBO-opleidin- gen Operations Research Analyst en Statistic Assistant Analyst. "Ik heb vervolgens een tijdje gewerkt als adviseur voor administratie en auto matisering. Ik was ook van plan zelf een bedrijfje te beginnen, totdat ik onder de wapenen werd geroepen. Mijn diensttijd begon in 1971. Een buitengewoon spannende tijd. Ik was indertijd een fanatiek zeiler en reisde met mijn zeilboot heel wat landen af. De grap was echter dat ik als reserve officier, ik volgde mijn opleiding bij de marine in Den Helder, in de mijnendienst terecht zou komen. Er waren zeventien reserve-officieren en slechts vijftien mijnenvegers. Twee personen moesten elders worden ondergebracht. Ik hoorde dat ze een zee-officier zochten voor een jager in de West. Ik diende een verzoek in, herhaalde dat verzoek, maakte er een spoedje van en na een lange procedure kreeg ik uiteindelijk mijn zin. Na die twaalf maanden was het idee van een 'eigen bedrijf' ook van de baan, omdat de vriend met wie ilc het wilde oprichten inmiddels andere plannen had." Ervaring Leopold van Limburg Stirum solli citeerde vervolgens bij de meest uit eenlopende bedrijven. "Ik wist na mijn marine-tijd totaal niet wat ik wilde. Totdat een vriend van mij zei

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 4