Nieuwe bliklijn voor Vrumona Laatste rit van 'het treintje' Afscheid H.J. Rademaker Bunnik Eind vorige maand nam Vrumona haar nieuwe af- stapelaar en vuiler in gebruik voor de bliklijn. De twaalf jaar oude vuiler en afstapelaar wa ren nodig aan vervanging toe. Bovendien wilde Vrumona in verband met de toegenomen vraag voor de exportmarkt een grotere vuiler aanschaffen. Op de lijn wordt zowel de produk- tie voor binnen- als buitenland gedraaid. De nieuwe vuiler kan 90.000 blikjes per uur verwer ken, dat is 30.000 meer dan voorheen. Voorlopig wordt er echter met een snelheid van 72.000 blikjes gedraaid, omdat de nog niet vervangen 'tray- loader' 'slechts' een capaciteit heeft van 72.000 blikken per uur. Bunnik Binnenkort hoort het bekende treintje van Vru mona voorgoed tot het verle den. Dit treintje bracht negen jaar lang de gevulde kratten van de produktiehal naar het gereed produkt-magazijn. Daar wer den de pallets door middel van een heftruck in een stouw ge zet. Een lopende band neemt het werk van het treintje nu over. Hierdoor worden de krat ten na het vullen via de band di rect naar de andere hal ver voerd. Het voordeel hiervan is dat er niet eerst geladen moet worden. Alleen het lossen ge beurt nog via een heftruck chauffeur. Bovendien loopt de band via een soort 'loopbrug' naar de andere hal, waardoor de nodige ruimte op de vloer wordt bespaard. A Het treintje maakt één van zijn laatste ritten De loopbrug met de krattenbaan Zoeterwoude Na een dienst verband van ruim 28 jaar nam de heer H.f. Rademaker op 19 maart afscheid van onze onderneming. De heer R. Elert bedankte het hele gezin Rade maker voor hun inzet voor Heineken waar ook ter wereld. Daarnaast liet hij een aantal herinneringen aan ondermeer Nigeria en Tsjaad de revue pas seren en belichtte hij Henks' wondere wereld van montage en demontage. Namens alle Heineken collega's en vrienden kreeg de heer Rademaker als afscheidscadeau een alterna tieve zaagbank aangeboden, met de daarbijbehorende envelop met inhoud. Na een dank woord van de heer Rademaker volgde een goed bezochte en zeer geanimeerde receptie. Een waardig afscheid van een ge waardeerd collega.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 25