Heineken "Van Schaik had in zijn leven een heleboel beroepen kunnen uitoefenen, maar één ding zou altijd centraal hebben gestaan en dat is de mens. Bij hem staat respect voor de waarde van iemand voorop. Hij is iemand met een grote variatie in zijn omgang met mensen; de ene keer is hij de bestuurder die leiding geeft met een lach, de andere keer geeft hij college. Van Schaik gelooft heilig in decentralisatie en het geven van eigen verantwoordelijkheid aan mensen. Dat concept heeft hij in de Heineken-organisatie nadrukkelijk uitgedragen." Leendert Schouten Lid Raad van Bestuur Heineken "Het is een voorrecht om voor de heer Van Schaik te mogen werken. Zijn onvoorstelbare grote ervaring, de scherpte van zijn oordeel en de visie die hij bezit, zijn een bron van inspiratie. Daarnaast zijn Van Schaik's gevoel voor timing en zijn organisatie inzicht heel indrukwekkend. Bovendien is het ook een heel plezierige baas, met humor en heerlijke 'understatements' en stijl met een hoofdletter 'S'." Frans Versteeg Directeur Heineken Nederlands Beheer B. V. "De werkneemsters van Heineken zullen de heer van Schaik blijven herinneren als de man die elke keer weer opnieuw "Dag Mevrouw" zal uitspreken bij een ontmoeting. Hoelang men ook in dienst is (twintig jaar is geen uitzondering), men wordt niet bij de voornaam aangesproken, het blijft bij "Dag Mevrouw"." Joke Gelissen namens vrouwen A Wef ZWou "Samenwerken met de heer Van Schaik heb ik als uiterst prettig ervaren. Hij gaf je een grote mate van vrijheid bij het uitoefenen van je functie. "Decentra lisatie ofwel vrijheid, zij het in gebondenheid" was zijn lijfspreuk. Op de juiste momenten was hij echter altijd aanwezig. Niet alleen om je zakelijk te steunen, maar ook om je persoonlijk te helpen. Gé, ik wil je daarvoor graag bedanken en je voorts veel geluk en gezond heid toewensen voor de toekomst." Piet Schop Directeur Vrumona B. V. "Zonder enige twijfel is zijn bijdrage aan Heineken's succes enorm. Zijn visie, zijn geweldige kennis, zijn vermogen om informatie te distilleren, zijn talenten als luisteraar en communicator, zijn koopmanschap en last but not least zijn eerlijkheid en beleefdheid hebben een onuitwisbare stempel op het bedrijf gedrukt. Hij zal worden gemist." Rodney Habbershaw General Manager El Aguila S.A, Spanje "De heer G. van Schaik heeft als voorzitter van de Raad van Bestuur Athenian Brewery geholpen en naar succes geleid. De uitbreiding van de brouwerij in Thessaloniki in 1981 en de overname van de brouwerij in Patras zijn belangrijke besluiten die hij volledig steunde. Zijn steun kregen we eveneens voor onze plannen en voorstellen in al die jaren. Het management van Athenian Brewery wil graag de heer Van Schaik danken voor zijn begeleiding, vertrouwen, begrip en ondersteuning die hij hen heeft gegeven. Ook danken wij hem voor zijn genegenheid die hij de afgelopen vijftien jaar heeft getoond voor ons land, onze cultuur en onze mensen." Minas Tanes General Mananer Athenian Rrewerv S A Griekenland ■T Op de foto linksboven: A De heer Van Schaik ontmoet politicus Schmeltzer tijdens een bezoek van een CDA-delegatie aan Heineken in 1986. Op de foto rechtsboven: Ter gelegenheid van zijn afscheid en de vele verdiensten voor Heineken, is G. van Schaik 6 aprii benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Hij kreeg de daarbij behorende versierselen uit handen van minister P. Bukman van Landbouw Natuurbeheer en Visserij. Rechts: Een foto uit de oude doos (1974). De etiketten zijn van een speciaal voorde heer G. van Schaik gepro duceerd biertje, ter gelegenheid van zijn afscheid. "Van Schaik is een man met een grote visie en een perfect gevoel voor 'timing' ten aanzien van het realiseren van die visie." Rob Strobos Directeur Heineken Nederland B. V. "Van Schaik heeft altijd een zichtbaar grote persoon lijke betrokkenheid getoond met Murphy Brewery Ireland Ltd. Hij was voortdurend zeer sterk betrokken bij zijn werk. Het respect dat hij verdiende is een rechtvaardig bewijs van zijn inspirerend leiderschap. Hij is een echte professional en de leren koesteren dierbare herinneringen aan hem." Michael Foley General Manager Murphy Brewery Ireland "De heer Van Schaik is een bijzonder mens. Een man waar ik met veel plezier aan zal terugdenken. Een man waar ik veel van heb geleerd. Vele goede gesprekken werden gevoerd. Gesprekken die ik bijzonder waardeerde. Het daarmee samenhangende vertrouwen in mij heb ik altijd bijzonder op prijs gesteld. Het feit dat de heer Van Schaik vrouw vriendelijk is (in de goede zin van het woord) mag in mijn tekst niet ontbreken! Een man met een hart, niet alleen voor de onderneming, maar ook voor de vele mensen binnen en buiten Heineken. Francis Tjaarda Hoofd Concern PR

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 16