Amstel-thema voortgezet in 'Boten' Deze maand komt de nieuwe Amstel- commercial op de buis: 'Boten'. Een leuke, spontane film die enkele verschillende recreanten in uiteenlopende boten laat zien. Aan het einde willen ze allemaal hetzelfde: Amstel bier. De jongste Amstel-film is een voortzetting van het in middels een jaar oude thema van Amstel: Eigenlijk willen we allemaal hetzelfde. Net als in de twee andere commercials 'Dansen' en 'Honden' worden in 'Boten' zeer uiteenlopende mensen getoond die uiteinde lijk gezamenlijk een glas Am stel bier drinken. In 'Dansen' ging het daarbij om verschil lende dans-paren, in 'Honden' om zeer uiteenlopende baasjes met bijpassende honden en in 'Boten' om verschillende recre anten met hun boten. "Amstel concentreert zich niet op één bepaald type bierdrinker of op een specifieke leefwijze. Am stel maakt geen onderscheid tussen mensen, maar schept een band. Het is datgene wat mensen gemeen hebben als het er eventjes niet toe doet wie ze zijn. Met Amstel voelen we ons allemaal even met elkaar verbonden", herhaalt Henk Rollingswier, senior brand- manager Amstel, nog eens de uitgangspunten van het geko zen thema. Gezellige film Ook in de nieuwe commercial is veel aandacht besteed aan details, soms met een humoristische knipoog. "Zo'n film verveelt ook niet", meent Henk Rollings wier. "Dat zie je bijvoorbeeld aan de commercial 'Honden', die in onderzoeken erg hoog scoort bij de kijkers. Consu menten vinden het een heel leuke film. Datzelfde warme gevoel krijgen de kijkers ook bij 'Boten'", voorspelt Rollingswier. Gedetailleerd verhaal 'Boten' zal regelmatig naast 'Dansen' en 'Honden' op de buis verschijnen. Deze laatste twee commercials zullen ook nog vaak worden uitgezonden. Uit de eerdere onderzoeken naar 'Dansen' en 'Honden' blijkt namelijk dat beide com mercials nog lang niet bij ie dereen algemeen bekend zijn. "Dat heeft twee redenen", verklaart Henk. "In de periode dat wij met 'Dansen' en 'Honden' startten, kwamen we ook met de introductie van Amstel Malt. Daar hebben we vrij zwaar mee geadverteerd, waardoor commercials voor Amstel bier minder vaak wer den uitgezonden. Daarnaast is er in alledrie de films heel veel te zien. We denken dan ook dat we nog vrij lang met deze drie commercials kunnen door gaan." Scènes uit de nieuwe Amstel-commeicial

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 12