Bouw centraal depot voor afvalverwerking Zoeterwoude Heineken Zoeterwoude zet de volgende stap op het gebied van de inter ne milieuzorg. Op het brouwe rijterrein, links achter het Be drijf skantoor, wordt namelijk een centraal depot voor afval verwerking gebouwd. Hier zul len alle soorten afvalstromen samenkomen, opgeslagen en geregistreerd worden, voordat ze het brouwerijterrein ver laten. In februari werd een begin gemaakt met het asfalteren van het nieuwe ~yr terrein Het depotterrein beslaat een oppervlakte van 1000 m2, waarop straks een kantoortje, een opslag voor chemisch afval, drie perscontainers voor be drijfsafval, karton en papier, een weeginstallatie en een overkapt gedeelte met vloei stofdichte bestrating komen. Dat laatste zal gebruikt worden voor het spoelen en uitzoeken van het chemische afval. Het geheel wordt afgesloten met een hek. Rolcontainers "Zodra het Centraal Depot af is en in gebruik wordt genomen, zullen alle open afvalbakken van het brouwerijterrein gaan verdwijnen", vertelt Cees Bons, toekomstig depotbeheerder. "Dat zal over niet al te lange tijd ook verplicht worden gesteld. Daarvoor in de plaats komen rolcontainers die per afdeling het bedrijfsafval, karton en pa pier ophalen. Elke dag zal een bepaalde route worden gereden om dit afval op te halen. Verder zullen alle afvalstromen die het bedrijf verlaten worden geregis treerd via het centrale compu tersysteem van Heineken Zoe terwoude. Ook alle resterende afvalstromen die niet op het Centraal Depot worden opge slagen, worden straks bij het Centraal Depot geregistreerd. Daarbij kun je denken aan breukglas, gebruikt kiezelgoer, oude kratten, afgekeurde blik jes bier, afgeweekte etiketten uit de wasmachines, gebruikt frituurvet uit het bedrijfsres taurant en zuiveringsslib", al dus Cees Bons. "Door alle afvalstromen nauw keurig en centraal te registre ren, kunnen we in de toekomst de afvalverwerking doorbere kenen aan de afdelingen waar het afval vandaan komt. Op die manier maak je de medewer kers bewuster van de zorg voor het milieu." Kostenplaatje De bouw, die begin april moet zijn afgerond, heeft een hoog kostenplaatje. Maar volgens Cees Bons zou het prijskaartje nog veel hoger zijn als er hele maal niets aan verbetering en registratie van de afvalstromen zou worden gedaan. "Boven dien wil het ministerie in de toekomst bedrijven die een af wachtende houding tonen als het om milieuzorg gaat hoge premies laten betalen. Heine ken loopt al jaren voorop in de zorg voor het milieu en wil ook nu het voortouw nemen. Van daar de bouw van dit Centraal Depot. Het gaat hier tenslotte om een investering in de toe komst. We willen niet alleen zorgen voor een kwaliteitsbier tje, maar ook voor een goede en schone werkomgeving." Het toekomstige Centraal Depot, met rechts het gedeelte waar het chemische afval zal worden gereinigd

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 6