Een nieuw vaatje aangeslagen Elke maand belichten wij een nieuw horecabedrijf, waarin een of meer van onze biermerken worden geschonken. Dit keer togen we naar het Noordhollandse Wijk aan Zee voor een bezoek aan het kleine Amstel-cafeetje 'Weduwe Bol'. Het café Weduwe Bol is elke dag geopend vanaf 16.00 uur. Zon dag tot en met donderdag gaat het café om 01.00 uur dicht en vrij dag en zaterdag om 02.00 uur. Behalve Amstel en De Koninck, worden er ook Wieckse Witte, Duvel, enkele dranken van Bols Benelux en het totale drankenpakket van Vrumona geschonken. den van het Centraal Brouwerij Kantoor." Jos zelf blijft er bescheiden over. Hij wil ook niet op de fo to met het certificaat dat aan de muur van zijn café prijkt. "Dat hoeft niet zo van mij. Het gaat om het café, niet om mij per soonlijk. Bovendien waren het slechts regionale wedstrijden." Om het gespreksonderwerp te wijzigen, vertelt hij over het an dere café waar hij jaren heeft ge werkt. Ook dat werd door hem zelf ingericht. Van dit café, dat eveneens in Wijk aan Zee staat en dat totaal op het thema 'scheepvaart' is ingericht, heeft hij enkele attributen meegeno men. Deze schitteren nu in We duwe Bol. Andere dingen die in het cafeetje staan heeft hij van klanten gekregen, zoals het borstbeeld van 'weduwe Bol' dat op de bar staat te pronken, een schilderij en een miniatuur van 'Louis Armstrong'. "Dat laatste past goed bij de blues muziek die ik hier vaak draai. Maar andere muziek is ook mo gelijk", zegt hij met een verwij zing naar de gitaar die in het café ligt. "Af en toe krijgen we hier een Ierse folkzanger op be zoek die het publiek vermaakt met allerlei liedjes. Dan wordt er heel veel gezongen. Kortom, het is gewoon heel gezellig hier. Ach, ik hoef het niet te be schrijven. Kom gewoon maar eens kijken." Jos Hassing, de eigenaar van het café Weduwe Bol is trots op zijn aanwinst, dat eind vorig jaar werd geopend. De cafébaas heeft er altijd al van gedroomd een eigen horecabedrijf te be ginnen. "Dit pand stond al jaren leeg en leek mij uitermate ge schikt voor de verwezenlijking van mijn ideeën. Een klein café, dat er heel gezellig uit zou zien en waar een perfect bier getapt wordt. Is het geen plaatje? De naam is afkomstig van de oude mevrouw Bol. Hiervoor zat er ook een café in dat zo heette", aldus de eigenaar. Verbouwing Jos werkte samen met zijn goe de vriend Gerard van Schie vijf weken aan de verbouwing van het café, dat al met al 35 m2 be slaat. Bar, plafond, vloer en ach terwand werden er zelf door hen ingezet. Voor de bar wer den onderdelen gebruikt van een antieke kast. "Eigenlijk had ik die in zijn geheel willen la ten staan en daarachter de bar willen bouwen. Maar dat was gezien de ruimte helaas niet mogelijk", vertelt Jos, die zijn café als 'een beetje Engels' ty peert. De buitenkant doet ech ter meer aan een gebouw uit een western denken. Behalve dan de opvallende kleur rood. Heeft Jos speciaal voor deze bui tenkant gekozen? "Nee, dat was al zo. Dat is wat ik typisch 'Wijk aan Zees' noem. Als je ou de fotoboeken bekijkt, zie je veel meer van dit soort panden. Helaas zijn er veel van gesloopt. De kleur 'rood' vond ik erg mooi. Een echte Amstel-kleur, die goed opvalt naast de groen/witte panden van mijn buren." De tap met Amstel Bier en De Koninck in Café Weduwe Bol is van messing. De achterwand is deels van glas. Verder is het café uitgemst met één speelauto maat en enkele barkrukken. In het cafeetje passen ongeveer tachtig mensen. "Als het hier 's avonds vol zit moeten de klan ten buitenom lopen om naar het toilet te kunnen gaan", ver telt Hassing met een lach. "Ja, het is klein. Maar ik had geen groter café willen hebben. Ove rigens is 35 m2 het absolute mi nimum dat vereist is voor een horecabedrijf. Als je bedrijf nog kleiner is, krijg je geen horeca- vergunning. Van de zomer wil ik het café nog uitbreiden met een terras. Dan zal het zeker nog drukker worden", voor spelt hij. Tapwedstrijden Jos Hassing is een 'oude beken de' van het uitgaanspubliek in Wijk aan Zee. Veel van zijn klanten komen dan ook speci aal voor hem. "Hij is een echte bierfanaat", vertelt Amstel-ver- tegenwoordiger Ruud Smit van de Heineken-vestiging in Alk maar over Jos. "En dat weten ze. Wie hier komt krijgt een uit stekend getapt bier. Jos heeft niet voor niets al diverse bier tapwedstrijden op zijn naam staan. Vorig jaar werd hij eerste bij de regionale biertapwedstrij- Horecaeigenaar fos Hassing. Aan de bar onder andere Gerard van Schie (rechtsachter) en Vertegenwoordiger Ruud Smit

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 24