Automatische kiezelgoer-installatie Met pas betalen in Zoeterwoude Zoeterwoude De helderbier- filters in de brouwerij in Zoe terwoude krijgen een installa tie voor de automatische dosering van kiezelgoer. Deze zal in mei in gebruik worden genomen. Kiezelgoer zorgt er voor dat het troebele bier dat uit de lagerkelders komt, gefil terd wordt. Het heldere bier dat dan ontstaat wordt vervolgens opgeslagen in de helderbier- tanks, waarna het in fust, fles of blik wordt afgevuld. Tot nu toe gebeurde het doseren van kie zelgoer met de hand. De kie zelgoer wordt nu nog in zakken aangeleverd, die soms zo'n 25 kilo kunnen wegen. Een zware klus voor de medewerkers die de filters moeten vullen. Bo vendien kan door het storten stofontwikkeling ontstaan. Door het in gebruik nemen van de automatische kiezelgoer-in stallatie behoren deze zaken voorgoed tot het verleden. De installatie kan automatisch worden bestuurd via het cen trale computersysteem, do- Plaatsing van de installatie seert de kiezelgoer in een ge sloten systeem en is onderhoudsvriendelijk. Zoeterwoude In navolging van de brouwerij in Den Bosch is nu ook Zoeterwoude op elek tronisch betalen overgegaan. Medewerkers moeten sinds 1 maart in deze vestiging voor taan met hun Heineken-pas af rekenen als ze in de kantine eten of wat halen bij de brood- jesbar. Ook de frisdranken- en snoepautomaten werken op het nieuwe systeem dat het be talingsverkeer vergemakkelijkt. Het elektronisch betalen gaat als volgt. Heineken-medewer- kers kunnen op hun pas een geldsom bij laten schrijven. Dit gebeurt via de betalingsauto maten die in de (bedrijfs-)kanti- ne en bij de broodjeswinkel (zie foto) staat. Hierop staat precies vermeld hoe het bijschrijven in zijn werk gaat. De pas kan tot maximaal vijftig gulden wor den opgewaardeerd. Bij het af rekenen in de kantine wordt het te betalen bedrag van het geldbedrag op de pas afgetrok ken. Voor bezoekers aan de brouwerij en het kantoor in Zoeterwoude zijn speciale gas- tenautomaten geplaatst. Zij kunnen door inworp van drie gulden een gastenkaart hu ren en deze vervolgens opwaar deren tot een bedrag van maxi maal vijftien gulden. Bij vertrek krijgt de bezoeker zijn drie gul den retour als hij de kaart op nieuw in de automaat invoert. De automaat slikt de kaart in voor hergebruik.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 23