Ongeveer 35% daarvan wordt verpakt in fusten. 'Mons' heeft zeven afvulcolonnes: een blik- lijn, twee fustenlijnen en vier flessenlijnen. Deze vestiging is enigszins te vergelijken met onze Bossche brouwerij, als het gaat om de hoeveelheid verpak kingscombinaties. Mons heeft er 160, Den Bosch (jaarproduk- tie circa 4,5 miljoen hectoliter) is recordhouder met 450. In Mons wordt afgevuld in 11 ver schillende soorten flessen, in Den Bosch in 18 flestypen. Het grootste merk van deze Noord- Franse vestiging, "33" Export, kent 12 verschillende verpak kingen. Voor Heineken, dat sinds kort ook in deze brouwe rij wordt gebrouwen, zijn dat er momenteel drie. Na "33" Ex port zijn respectievelijk Pel forth Blonde, Pelforth Brune en Buckler de belangrijkste mer ken van deze vestiging van Brasseries Heineken. De mooie brouwzaal stamt uit 1933. Hier werd in 1981 het eer ste Franse Heineken bier ge maakt. Naast Heineken zijn de belangrijkste merken voor deze vestiging "33" Export, Mützig, Ancre en Mützig Old Lager. Schiltigheim is goed voor 1,5 miljoen hectoliter bier per jaar. Het heeft drie verpakkingslij- nen, één voor fusten en twee voor flessen. biedt werkgelegenheid aan 550 mensen. Deze brouwerij was de eerste Europese brouwerij die het kwaliteitscertificaat YSO 9002 heeft gekregen. Marseille Wie de naam Marseille hoort, denkt al snel aan de Middel landse zee, zon en strandva- kanties. In het warme zuiden krijg je snel dorst en het is dan ook niet verwonderlijk dat er een grote bierbrouwerij is ge vestigd. De voormalige vesti ging van Union de Brasseries De Schiltigheim-brouwerij komt voort uit Brasserie de l'Es- perance, die in 1746 werd opge- Schiltigheim De brouwzaal van la Brasserie de Schiltigheim in Schiltig heim (Elzas) is een plaatje. Daar is iedereen het wel over eens. 7IONS-EN- AROEUL SCHILTIGHEIM- Schiltigheim richt in Straatsburg. Door het succes van haar merk Ancre werd een kleine eeuw later uit breiding noodzakelijk. Omdat dat in Straatsburg niet mogelijk was werd in 1863 een brouwe rij geopend in Schiltigheim. In 1969 kwam het tot een fusie met ondermeer la Brasserie de Mützig. produceert sinds de opening in 1933 voor geheel Zuid-Frank rijk. Er wordt geen Heineken bier gebrouwen. De belangrijk ste merken zijn "33" la Bry, het in licentie gebrouwen Tuborg en Panach'. 'Marseille' heeft één fustenlijn en drie lijnen voor het afvullen van glazen flessen. De jaarproduktie ligt rond de 1,1 miljoen hecto liter. Het aantal medewerkers bedraagt 232 Fransen. De vestiging van Brasseries Heineken in Schiltigheim MARSEILLE Marseille

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 17