Anne blaast stoom af Anne van Driesum geeft bij Heineken leiding aan een ploeg medewerkers van het Bedrijfsrestaurant (Produktie Zoeterwoude). Een behoorlijk pittige baan, zegt hij zelf. Stoom afblazen doet Anne in zijn vrije tijd letterlijk en figuurlijk: op zijn trompet. Anne van Driesum A moeten trekken. We hoeven ons niet voor te bereiden op wedstrijden of concoursen. Want daar doet het zittend or kest niet aan mee. Het is puur voor het plezier. De optredens die we jaarlijks doen, zijn op één hand te tellen", aldus Anne van Driesum. "Met muziek bezig zijn is voor mij belangrijk omdat het ont spannend werkt. Daarnaast vind ik het prettig om andere mensen plezier te laten beleven aan de muziek die wij maken. Ik was vroeger alleen geïnteres seerd in marsmuziek en James Last. Door het bezoeken van concerten van bijvoorbeeld Gloria Estefan ontdekte ik dat er nog veel meer muziek is die mij aanspreekt. Ik probeer mijn muzikale horizon te verbreden. Overigens deel ik de liefde voor muziek met mijn twee zoons van acht en twaalf, die ook trompet spelen. Ik zie aan hen hoe het niveau van de vereni ging is gestegen in de afgelopen jaren. De oudste speelt nu bij de junioren stukken die ik speelde bij de senioren! Omdat ze te genwoordig extra les krijgen in techniek, blaast hij me vlot voorbijIk durf het haast niet te zeggen, maar het is echt zo." zafoon speelt, loop je achteraan in het orkest. Het voordeel daarvan is dat je alles goed kunt overzien. Ik heb dan ook weinig botsingen meegemaakt. Eén keer is het wèl misgegaan. Toen speelden we op de boule vard van Oostende. Ik had toen alleen maar oog voor wat er op het strand te zien was. Dat heb ik moeten bekopen met twee tanden door mijn lip, want ik liep op een gegeven moment natuurlijk in volle vaart op te gen degene voor mij." Anne was dat gemarcheer met de fanfare een paar jaar geleden zat. Een kwestie van leeftijd, meent hij. Nog niet zo lang ge leden pakte hij de draad weer op. "Ik liep op een bruiloft men sen van de vereniging tegen het lijf. Die zochten voor het zit tend orkest, dat dus niet over straat marcheert, een trompet tist. Ik twijfelde nog en sprak af dat ik een keer langs zou ko men. Dat heb ik gedaan. Ik kreeg een trompet in mijn han den gedrukt en voor ik het wist zat ik mee te spelen. Ik ben sindsdien weer lid van de ver eniging. We spelen op een aar dig niveau, maar het is niet zo dat we er vreselijk hard aan De 37-jarige trompettist is lid van Vereniging Kunst en Ge noegen, gevestigd in zijn woon plaats Leiden. "Op mijn zeven de ben ik begonnen met de fluit. Later ben ik via de één- ventiels hoorn uitgekomen bij de (drie ventiels] trompet. Toen ik bij de vereniging overstapte van de junioren naar de senio ren, kon ik souzafoon gaan spe len. Die basklanken, daar ben ik nog steeds weg van. Het was een enorm leuke tijd. Als je sou- Tijdens de repetitie met het zittend orkest

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 14