"De deelnemers moesten bijvoorbeeld 'boodschappen' doen" "We hebben geleerd klantgericht te denken" "Juist de terugkoppeling naar de praktijk maakte het leerzaam en interessant" een fles er goed uitziet. Er was in de cursus dan ook heel veel aandacht voor het 'klantgericht denken'. Het was uiteraard geen gemak kelijke opleiding, maar juist die terugkoppeling naar de praktijk maakte het voor de meeste cur sisten leerzaam en interessant. Zo bezocht deze laatste groep een fabriek die onze kratten maakt en gingen ze in de voor gaande cursus naar een leve rancier van kunststof retour flessen (PRB). Tijdens deze bedrijfsbezoeken, zo is de erva ring, steken de deelnemers veel meer op dan ze in drie studie dagen zouden doen. Dat ze hier enthousiast over waren, blijkt wel uit het verzoek van enkele deelnemers om de Verpak- kingsbeurs in Utrecht te bezoe ken. De interesse is gewekt. Bo- vendien beginnen de meeste medewerkers door deze cursus weer 'gewend' te raken aan het volgen van lessen. Voor velen is het lang geleden dat ze uit de schoolbanken kwamen. Boven dien hebben ze tijdens hun schooltijd vaak slechte ervarin gen opgedaan met studeren." Meerkeuzevragen Intussen is de opleiding door al le betrokken medewerkers van de afdeling Verpakken gevolgd. De meeste deelnemers vonden de cursus goed te doen, maar het examen vrij pittig. Bedie ningsmedewerker Kidne Ogba- johannes van de afdeling Ver pakken (sinds 1992 in vaste dienst) verklaart: "Het examen bestond uit meerkeuzevragen, maar juist daardoor kun je snel in de war raken. Sommige on derdelen vond ik dan ook knap lastig. De lessen waren echter goed te doen. Ik heb er ook dui delijk veel van opgestoken. Door de opleiding ben je goed op de hoogte van de gang van zaken rond het verpakken." Zijn collega Ronnie Ruitenberg (sinds 1992 in vaste dienst) be aamt dat laatste. "Je denkt nu veel meer na over het 'waarom' van alle handelingen die je moet verrichten. Ook weet je iets meer over de kwaliteit van vloer' vond hij erg interessant en goed te doen. "Het was fijn dat je geen huiswerk kreeg. Ik was wat dat betreft blij dat de ze opleiding zo praktisch was. Juist de bedrijfsbezoeken en de opdrachten maakten de cursus interessant en goed te doen", al dus Ferry. Nieuwe cursus Volgens Willem van Bezooijen is 'Verpakken op de Werkvloer' de etiketten en waarom het zo belangrijk is dat deze recht op de fles zijn geplakt. We hebben in feite geleerd om 'klantge richt' te denken." Ronnie vond over het geheel genomen de cursus en het examen vrij ge makkelijk. Hiema wil hij een andere, functiegerichte oplei ding gaan volgen. Medecursist Ferry Mess Lapre heeft voorlopig nog geen be hoefte aan een nieuwe studie. Hij werkt al sinds 1976 bij Vru- mona en heeft in die tijd vele functiegerichte opleidingen ge volgd. 'Verpakken op de Werk niet specifiek bedoeld als basis cursus voor verdere studie. "Het ging ons er in de eerste plaats om dat medewerkers al gemene kennis zouden opdoen over verpakken en niet om een Toch heeft een aantal deelne mers uit de voorgaande cursus jaren er voor gekozen, met VA- PRO-A te beginnen. Ook komen veel oud-cursisten naar mij toe met het verzoek een an dere opleiding te mogen vol gen. Dat moet natuurlijk alleen maar gestimuleerd worden, hoewel verdere studie uiter aard geen 'promotie' garan deert." Maar de opleidingsfunctionaris zit zelf ook niet stil. "In sep tember starten we een nieuwe, algemene frisdrankopleiding voor dezelfde doelgroep. Ook deze cursus zal tussen septem ber en december worden ge houden en zo'n negentien mid dagen beslaan. Het gaat hier om een opleiding op LBO-plus ni veau. Een vrij theoretische cur sus met een examen dat zowel open vragen als meerkeuzevra gen zal bevatten", aldus Willem opstapplaats naar bijvoorbeeld de VAPRO-opleiding (Vakop leiding Procesindustrie, red.). :een praktische cursus van Bezooijen. "Daarnaast gaan we bij de Technische Dienst met verschillende cursussen voor monteurs van start. Voor storingsmonteurs gaat de VOP (Voldoende Opgeleide Perso nen) -cursus beginnen en verder zullen er verschillende oplei dingen komen op het gebied van onderhoudstechnieken."

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 11