Eind december deden bij Vrumona de laatste deelnemers aan de cursus 'Verpakken op de Werkvloer' examen. Iedereen slaagde. Een goed eindresultaat van deze vooral praktische en kwaliteitsgerichte studie voor nieuwe bedieningsmedewerkers. Opleidingscoördinator Willem van Bezooijen maakt de balans op. Kwaliteitsbewust De cursus duurde telkens zes tien weken. In deze periode kwamen zaken aan de orde als de functies van een verpakking, de wettelijke voorschriften bij het verpakken, de relatie ma chine/materiaal/mens/metho de, het verhelpen van storingen aan machines, het onderhoud, de mechanische aandrijvings technieken en de produktie van de materialen. De cursisten kregen geen huiswerk mee, maar wel praktische opdrach ten. Willem hierover: "Ze moesten bijvoorbeeld 'bood schappen doen' en uit de super markt verpakkingen meene men die hen vreemd voorkwamen. Een andere keer moesten ze de vorm van een fles kunnen benoemen, zonder inhoud en etiket. En uiteraard kregen ze uitgebreid te horen waarom het zo belangrijk is dat Van links naai rechts: Ferry Mess Lapre, Kidne Ogbajohannes en Ronnie Ruitenberg "We zijn in 1990 gestart met de ze opleiding, die speciaal voor bedieningsmedewerkers van de verpakkingsmachine was be stemd", vertelt Willem van Be zooijen. "De laatste werd afge lopen jaar gehouden. De cursus kwam voort uit de behoefte aan een algemene opleiding, naast de vele functiegerichte cursus sen, waarbij verpakkingsmate rialen, -methoden en -technieken aan bod zouden ko men. Wij dachten daarbij aan een korte, praktische opleiding, die binnen Vrumona zou wor den gegeven. De cursus zou in hoofdzaak bestemd zijn voor medewerkers die kortgeleden in dienst waren gekomen èn minimaal een LTS/MAVO di ploma hadden. Na een aantal gesprekken met de betreffende wachtchefs besloten we het Nederlands Verpakkings Cen trum uit te nodigen om een op- leidingsvoorstel te doen. Zij kwamen vervolgens met de cursus 'Verpakken op de Werk vloer', die de afgelopen drie jaar werd gehouden." Verpakken op de Werkvloer:

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 10