RlDDE! Malteze» De vorige etikettenreeks van Ridder bier bevatte enkele procenten aluminium, waar door een glanzend effect werd bereikt. Die etiketten werden door veel consumenten als chic, maar afstandelijk ervaren. Redenen voor De Ridder om nieuwe etiketten te laten ont werpen, die wel aansluiten bij de wensen van de liefhebbers van Ridder bieren. De nieuwe ontwerpen geven De Ridder meer het imago van de am bachtelijke stadsbrouwerij die zo nauw verbonden is met Maastricht. De leiding van de brouwerij maakte van de gele genheid gebruik om tegelijker tijd het milieubelang voorop te stellen. De nieuwe etiketten zijn voor 100 procent van pa pier. Dit was overigens al het geval voor Wieckse Witte, dat als laatste aan het assortiment is toegevoegd. De oude etiketten Staniol In navolging van Buckler is De Ridder ook afgestapt van het gebruik van een staniol (de aluminium folie om de hals en de kroonkurk van de fles). De ze werd gebruikt voor Ridder Maltezer en Ridder Bock. Het gebruik van de aluminium staniol is vanaf volgend jaar verboden. Dit is een van de afspraken tussen fabrikanten (waaronder brouwerijen) en de Nederlandse overheid, die zijn vastgelegd in het Verpakkings convenant. Bij de selectie van de drukinkt voor het nieuwe etiket heeft De Ridder bewust gekozen voor soorten die geen zware metalen bevatten. Verder bevat de binnenkant van de nieuwe kroonkurk van De Ridder geen pvc meer. Zoals Heineken al langer doet, vermeldt de Maas trichtse brouwerij nu ook de ingrediënten op het etiket van al haar bieren. Het nieuwe etiket van Ridder Maltezer is opvallend anders dan het oude ANNO HE«

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 9