Nieuwe bostelbakken voor Brouwhuis I Buckler- bridgetoernooi Mogelijk nieuw pc-privé project I Zoeterwoude Brouwhuis I in Zoeterwoude krijgt zes nieuwe bostelbakken. De oude waren aan vervanging toe. Drie zijn er inmiddels in de afgelopen maanden vervangen. De an dere bakken zullen spoedig volgen. Bostelbakken vangen het dik ke materiaal op dat na het filteren van het bier in de kla- ringskuipen achterblijft. Dat materiaal, de bostel, wordt ver volgens als veevoer afgevoerd naar boerderijen. Tijdens de vervanging hoefde het brouw- proces niet te worden stopge zet. Waar in de normale situatie twee bakken onder een kla- ringskuip staan, deed tijdens de demontage van de oude bakken één bak het werk van twee. Het plaatsen van een bostelbak Den Bosch In het Heineken Ontspannings Centrum in Den Bosch vond 4 februari de ope ning plaats van het vierdaagse Internationale Jeugd Bridge- toernooi. De tweede dag werd gehouden in restaurant Metropole in Den Bosch en de laatste twee toernooidagen in het Casino van de Brabantse provincie hoofdstad. Jongeren tussen de 18 en 25 jaar streden deze dagen tegen elkaar voor een eervolle plaats. Het was de eerste keer dat dit toernooi, gesponsord door Buckler, in Nederland werd gehouden. Jongeren speelden bridge in het HOC De Heineken Computer Ver eniging is met een nieuw pc-privé project gestart voor eigen leden. Daarvoor houdt ze deze weken binnen Heineken een landelijk marktonderzoek, waar iedere Heineken-mede- werker aan mee kan doen. Bij dit onderzoek kunnen deel nemers aangeven welke appa raten ze zouden willen kopen. Gedacht wordt aan de (voor de kenners bekende pc's) 386 SX, 386 DX of 486 SX. Ook een 486 DX behoort tot de mogelijkhe den. Verder kan de deelnemer kiezen uit een harddisk van 40 Mb, 80 Mb of 120 Mb, een Super VGA kleurenmonitor, een 2 of 4 Mb intern geheugen, 1 keer 31/2 inch diskdrive en eventueel aangevuld met een inkjet- of laserprinter. Wie aan het marktonderzoek meedoet, is niet verplicht te ko pen. Cees Koppen, voorzitter van de HCV hierover: "We wil len alleen nog maar onder zoeken of er behoefte onder de medewerkers bestaat voor een nieuwe pc. De meeste mensen die aan het project in 1988 hebben meegedaan, zitten nu met een sterk verouderde com puter. Wij bieden hen de moge lijkheid een moderne en veel snellere aan te schaffen tegen een scherpe prijs. Het hangt uiteraard van de belangstelling af hoe scherp er ingekocht kan worden. Daarom vragen wij iedereen om zo snel mogelijk te reageren. In een later stadium zullen we de resultaten bekend maken." In principe is nog alles moge lijk. Ook als iemand andere apparatuur wil kopen dan het nu gebodene, kan hij dat via het enquête-formulier kenbaar maken. Medewerkers die uit eindelijk aan het project mee willen doen, moeten wel lid zijn of worden van de Heineken Computer Vereniging. Cees Koppen (links) en Cor van der Schoor

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 6