Vernieuwing Fustencolonne Nieuwe directeur HTS De Fustencolonne van de afde ling Verpakken in Zoeterwou- de wordt geheel vernieuwd. De lijn is aan vervanging toe. De werkzaamheden worden uitgevoerd in twee fasen. De eerste start 15 maart en zal drie weken in beslag nemen. In die eerste fase zal de afdeling Nieuwbouw van de Techni sche Dienst in Zoeterwoude de stapelaar, de ontstapelaar en de fustenkeerder vervangen. Wanneer de andere helft van de lijn wordt aangepakt is nog niet vastgesteld. Zeker is dat de Fustencolonne nog vóór de zomer van 1994 geheel zal zijn vernieuwd. De capaciteit blijft 1000 fusten per uur. De colon ne zal 50- en 30 liter fusten gaan produceren. De plannen voor de vernieuwing zijn gemaakt in nauwe samenwerking met de afdeling nieuwbouw van de Technische Dienst in Den Bosch en Heineken Technical Services. Eenvoud Projectleider Michel Mühle- bach: "We hebben de nadruk ge legd op eenvoud. Heineken is niet gebaat bij onnodig in gewikkelde installaties. Zo hebben we een fustenlijn De Fustenlijn in A Zoeterwoude in de huidige situatie De transportbaan voor pallets reikt nu nog tot halverwege het Biermagazijn ontworpen met zo min moge lijk hoekpunten erin. Want die zijn duur in aanschaf en onder houd. Het komt erop neer dat de bierfusten langs zo min mo gelijk stations van A naar B zul len gaan.Voor Verpakken Zoe terwoude is de keuze gemaakt voor een palletbaan die er voor taan als standaard wordt be schouwd. "Voortaan hoeven we maar voor één type baan re serve-onderdelen in huis te heb ben. Dat is een stuk prakti scher", aldus de projectleider. De twee palletbanen van de huidige Fustenlijn komen nu halverwege uit in het achterlig gende magazijn. Ze liggen bo vendien een flink stuk uit el kaar. In de nieuwe situatie zal de baan voor volle fusten lopen naast die voor lege fusten. Bo vendien zijn ze straks langer en komen ze buiten uit onder de luifel. Dat maakt het laden en lossen van vrachtwagens een voudiger. Geluidsniveau De projectgroep heeft erg veel aandacht besteed aan het ver der omlaag brengen van het ge luidsniveau dat ontstaat door het fustentransport over de rol- lerbanen. Mich d Mühlebach daarover: "De rollen worden zo dicht mogelijk op elkaar ge plaatst. Dat scheelt een aantal Decibels. We zijn daarnaast aan het onderzoeken of we kunst stof hulzen om de rollen kun nen doen. En in de tweede fase van dit project willen we het transport op de lijn zo uit voeren, dat de fusten elkaar niet meer kunnen raken. Mo menteel zijn we nog aan het bestuderen hoe we dat kunnen realiseren." Zoeterwoude Met ingang van 1 febmari is de heer L. van Limburg Stirum de heer B J. van den Berg opgevolgd als directeur Heineken Technical Services (HTS). De heer Van Limburg Stirum was tot voor kort General Manager van onze werkmaatschappij Birra Dreher in Italië. De heer B.f. van den Berg is benoemd tot Group Technical Director bij Cerveceria y Malteria Quilmes te Buenos Aires in Argentinië. Daarmee volgt hij de heer P. Hamers op, die is benoemd tot bedrijfs leider van de brouwerij in Zoeterwoude.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 3