Eerste export naar Duitsland Heineken1 DUITSLAND KRAT Den Bosch De export van Heineken bier naar Duitsland is een feit. Op 15 januari zijn de eerste kratten uitgeleverd vanuit onze Bossche brouwerij. Het ging hier nog om een kleine partij, mede bestemd voor promotie-activiteiten. De eerste grote leverantie had begin deze maand plaats. Heineken is bij onze oosterbu ren verkrijgbaar in kratten waarin 24 losse flesjes óf vier zesdragers passen (zie foto). De zogenoemde 'Duitsland-krat' is groen van kleur. De eveneens groene 33 cl retourflesjes zijn iets ranker dan de normaal ge sproken gebruikte eenmalige exportfles. Verder is de Duitse Heineken-fles wat langer dan de bruine retourfles die wij in Nederland kennen. Fusten Het Heineken bier wordt ook op de Duitse markt gebracht in 20 liter fusten. Deze zijn van hetzelfde type als de in de Ne derlandse horeca gebruikte Buckler-fusten. Alleen zijn de stootrubbers niet zwart maar groen van kleur. Bovendien zijn ze voorzien van een band waar op het Heineken-merk staat. aantal contracten afgesloten. Dat geldt niet voor Berlijn. Met de Berlijnse brouwerij Schult- heiss is een overeenkomst ge tekend voor de exclusieve ver tegenwoordiging van Heineken binnen de zogeheten Berlijnse Ring en de regio Potsdam. Er is gekozen voor een plaatselijke brouwerij omdat in dat gebied geen groothandel is gevestigd die een goede distributie kan bieden voor ons produkt. Hei neken wordt ook in Duitsland gepositioneerd als een premi um bier. Het Duitse Heineken- Zo presenteerde Heineken A Den Bosch de produkten voor de Duitse markt tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst. Links ziet u de zogenoemde 'zesdrager exportkantoor, gevestigd in Düsseldorf, richt zich dan ook op de verkoop in de 'trendy' (moderne) cafés, de betere res taurants en de levensmiddelen winkels met een hoge kwalita tieve uitstraling. Albert Salfischberger toont de Duitsland fles In eerste instantie beperkt Hei neken zich op de Duitse bier markt tot een aantal grootste delijke gebieden. Daaronder vallen Berlijn, München, Ham burg, Frankfurt en Düsseldorf. De distributie zal voornamelijk worden verzorgd door dranken groothandels. Hiervoor is al een De eerste produktie voor Duitsland op Colonne 7 in Den Bosch

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 24