Vertegenwoordiger scoort carnavalshit Ruud Vink is in het dagelijks leven horecavertegen- woordiger in Arnhem en omstreken. In zijn vrije tijd is hij in de weer als trompettist van het C'est Tout. Dit straatorkest heeft momenteel een grote camavalshit: 'Het grotelied'. onder de verzamelnaam 'De Kroeg'. Sommige leden zingen een kort regeltje. Ruud bijvoor beeld, zingt (op zijn beste Haags) 'Broodje ui en broodje ei'. Iemand anders vult hem aan met 'Mayonaise hoort er bij'. Door het succes stromen de verzoeken om radio- en tele visieoptredens binnen. "Het is zelfs zo dat we moeten selecte ren, omdat we als amateurs na tuurlijk maar beperkt tijd kun nen steken in C'est Tout", zegt Ruud daarover. En met carna val? "Dan zijn we vier dagen op pad. De eerste twee dagen doen we geboekte optredens. De laatste twee vertoeven we in de regio Den Bosch en spelen we waar we het leuk vinden." eerste instantie niet zo'n goed idee. Na overleg met de com ponist van het liedje, Hans van Hemert, waren ze alsnog en thousiast. Ze hebben inmiddels 1000 cafés in Nederland de Die kraker is gebaseerd op het liedje van de reclame voor de yoghurtdrank Yogho Yogho. Zeker 15.000 singles zijn al over de toonbank gegaan. De vertegenwoordiger komt oor spronkelijk uit Rosmalen. Als zoon van een Heineken- man werd hij op twaalfjarige leeftijd lid van de Heineken Fanfare. Hij bleef dat tot hij zo'n acht jaar later ging stude ren. Ruud is sinds 1989 lid van C'est Tout, dat bestaat uit mensen van allerlei pluimage: van detaillist tot advocaat: "Er zit van alles tussen. Ik zag ze in 1989 bij het afscheid van mijn collega Loek Opdam. Ze zochten een trompettist. En ik, net verhuisd vanuit Brabant, zocht een bandje. Ik garandeer je, dat als je eenmaal bij dit orkest hebt gespeeld je niet meer weg wilt. Het is een feest", aldus Ruud Vink. Van C'est Tout verschenen tot Carnalvalsgekte: Ruud Vink met pet, duikbril en zonnebril op stap met C'est Tout nog toe drie cd's en twee sing les op de platenmarkt. De eer ste single, 'De nacht is nog zo lang', kwam vorig jaar uit. Het was een kleine carnavalshit, maar ze haalden er wel de lan delijke televisie mee. Ze traden op in het programma 'Studio Rembrandt'. De tweede, 'Het grotelied', is een regelrecht kassucces. Ruud: "We hebben op het station van Nijmegen uitgeprobeerd wat het effect van dit lied was. Binnen een mum van tijd stonden daar ze ker honderd mensen 'yogho yogho' te zingen. Vervolgens hebben we de mensen van Campina, de producent van de yoghurtdrank, benaderd en ver teld dat we het op de plaat wil den zetten. Die vonden het in single met de ongekuiste versie toegestuurd!" Gekuist en ongekuist Van het nummer bestaan twee versies. Een gekuiste en een on gekuiste. In verband met de re- clame-regels is voor radio en tv een versie uitgebracht waarop het woord 'yogho' niet één keer voorkomt. Vandaar de puntjes in de titel. Omdat C'est Tout een instrumentaal gezelschap is, werden voor de zang vrien den en bekenden ingeschakeld

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 21