Een nieuw vaatje aangeslagen Elke maand belichten wij een nieuw horecabedrijf, waarin een of meer van onze biermerken worden geschonken. Dit keer is dat de Ierse pub The Duke aan de Vlasmarkt 37 (ook wel het 'straatje van verlangen' genoemd) in Middelburg, waar Heineken, Buckler, De Koninck, Wieckse Witte en lokale Ierse bieren worden geschonken. 20 Als we in The Duke aankomen, ruiken we nog de verflucht in het de dag daarvoor geopende totaal gerestaureerde pand. En wat voor een pand. Het gaat hier om een van de vele monu mentale panden van Middel burg, 't Hoff van Bourgogne (1640), zo laat beheerder Freek Kooman ons trots weten. Hij gaat samen met zijn vriendin Carolien Moret de pub be heren, die volgens het tweetal bijna een kopie is van een zeer goed lopende Ierse pub in Dublin. Ook de naam van het pand, The Duke, is aan het historische pand ontleend. Deze slaat op Philips de Goede, Hertog van Bourgogne, die in de vijftiende eeuw ook Heer van Zeeland was. Een historische naam, voor een bijzonder pand. Tot in Beheerder Freek Kooman (achter de bar) en vertegen woordiger Kees Kik A De Ierse Pub The Duke A de kleinste details hebben de ei genaren geprobeerd om de Ierse cultuur en natuur in beeld te brengen. Namen van bekende Ierse schrijvers en Nobelprijs winnaars, foto's van folkzan- gers en bekende popgroepen als U2 en platen van de prachtige Ierse natuur sieren de wanden. Maar ook muziekinstrumen ten en andere attributen han gen in de nieuwe pub. In het midden van het pand staat de bar opgesteld, waar ondermeer cocktails geserveerd zullen worden. Goede aanvulling Freek windt er geen doekjes om waarom volgens hem juist een Ierse pub in Middelburg zal lo pen. "The Duke is een aanvul ling op de huidige uitgaansmo gelijkheden. Je kunt het niet vergelijken met een grand café of een bruin café. Het is een heel ander fenomeen, dat op het Ierse platteland hele gezin nen naar het café brengt. Hier zal de pub vooral het oudere pu bliek van boven de 22 jaar aan trekken. Zij kunnen hier rustig praten, genieten van goede mu ziek en op zondagmiddag luis teren naar prachtige Ierse ver halen of meedoen aan het bekende 'catch en rounds-spel', waarbij iemand een verhaal of lied begint wat een ander af moet maken. Maar ook hopen we vele Ierse groepen uit te no digen om op zondagmiddag te komen spelen." "Behalve de inwoners van Mid delburg, zullen wij ons uiter aard ook richten op de Ierse be volking die bij de opening al in groten getale aanwezig was. We hebben zelfs de Ierse ambassa deur in Nederland, de heer O'Leary, zo ver gekregen dat hij onze pub heeft geopend. Zijn woorden 'Ik voel me hier me teen thuis', vormden voor ons een kroon op ons werk", aldus de beheerder. Grote verbouwing Er is twee jaar werk verricht aan de totstandkoming van de ze Ierse pub. Er moest dan ook heel wat gebeuren. Zo heeft het pand een prachtige eikehouten vloer gekregen, is de bovenver dieping eruit gesloopt en is de pub voorzien van een nieuw plafond. De familie Kooman, pa Kooman is bedrijfsadviseur, kan volgens velen dan ook met recht trots zijn op het geheel. De pub, die op woensdag, don derdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 17.00 tot 01.00 uur geopend is, zal in de zomer hoogstwaarschijnlijk ook vele Duitse bezoekers trekken. "De Duitsers zijn gek op Ierse pubs. In Duitsland bestaan er veel van. In Nederland is er onder meer een te vinden in Amster dam, die daar altijd druk wordt bezocht", vertelt Carolien Mo ret. Ook brouwerijvertegenwoordi ger Kees Kik van onze Heine- ken-vestiging in Middelburg ziet voor The Duke een zonni ge toekomst weggelegd. "Ze richten zich duidelijk op een andere doelgroep en zijn bo vendien een heel apart horeca bedrijf. Ik kan me voorstellen dat de mensen ook wel eens wat anders willen dan een bruin café of een grand café. Bo vendien is Middelburg, waar Heineken en Amstel goed zijn vertegenwoordigd, een belang rijk uitgaanscentrum in Zee land. Veel inwoners van de na bijgelegen plaatsen en ook van de andere eilanden komen hier in het weekeinde naartoe."

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 20