Iedere laatste week van de maand valt hij weer in de brievenbus: de nieuwe uitgave van Vers van 't Vat. Voor de produktie van dit 32 pagina's tellende blad komt heel veel kijken. Denk alleen maar aan het zetten en opmaken van tekst en beeldmateriaal. Dat laatste gebeurt allemaal bij het grafische produktiebedrijf Koningsveld Den Haag. Een werkbezoek. A Martin de feu (links) en Roel Muijzert op hun werkplek ££-£> AC-t/ vet* r^<5T Koningsveld Den Haag is ge vestigd aan de Polakweg in Rijswijk. Daar werken de vorm gevers Roel Muijzert en Martin de Jeu elke maand enkele dagen heel hard aan Vers van 't Vat. Roel heeft een opleiding aan de grafische MTS gevolgd en is van huis uit werktekenaar en studioproducent. Hij verzorgt vooral de speciale tintverlopen en vrijstaande foto's in Vers van 't Vat. Martin heeft een typo grafische opleiding genoten en is van beroep zetter. Hij neemt elke maand het tekstgedeelte en de vormgeving van ons blad onder zijn hoede. Voordat ze daar echter mee kunnen begin nen, moet de redactie tekst en beeldmateriaal aanleveren. Wat betreft de teksten gebeurt dat via een zogenoemde floppy disk. De zetter van Konings veld zorgt ervoor dat elk stukje tekst de juiste letter-, kopgroot- te en kolombreedte krijgt. Dezelfde dag staan Roel en Martin bij de redactie in Zoe- terwoude op de stoep voor een 'briefing' over het komende blad. Dat houdt in dat de hoofd redacteur het nodige beeldma teriaal overhandigt en uitlegt welke opmaak de redactie voor elk verhaal in gedachten heeft. Ook wordt overleg gevoerd over de voorplaat van Vers van 't Vat en wordt meteen een be sluit genomen over de kleur van het logo 'Vers van 't Vat' op de voorpagina. Daarmee komt ook de steunkleur van de balken vast te staan. I VwmT ïlvJjvtf alance Kreuzmiren C

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 16