Het automatiseringspro j eet HOMERUS (HOreca Management En Registratie Uitvoering Systeem) vordert met rasse schreden. In vijf van de acht horecagebieden werken onze vertegenwoordigers al met kleine pc's in plaats van met klantenkaarten. De overige horecagebieden volgen spoedig. De stand van zaken. Bait Meinen (hoiecaveitegenwooidiger Rotterdam/Zeeland) met zijn 'notebook' De naam HOMERUS raakt meer en meer ingeburgerd in onze 'world of Heineken'. Daarmee wordt echter de vraag: "Wat is HOMERUS ook al weer?" steeds vaker gesteld. Het gaat om een volledig geau tomatiseerd systeem dat de zo geheten 'HlS-kaart', oftewel de papieren klantenkaart, ver vangt. In plaats van het schrif telijk noteren van klantenge gevens, gebruikt een vertegen woordiger een 'notebook'. Het gaat hier om een kleine draag bare pc (A4-formaat) die nog geen drie kilo weegt. Ook kan hij of zij de laatste gegevens op roepen en zo de klant veel snel ler informeren over geplaatste aanvragen. Elke vertegenwoor diger moet zijn gegevens dage lijks via een telefoonlijn versturen naar de centrale com puter in Zoeterwoude. De laat ste stuurt ook weer informatie retour. Zo kan een vertegen woordiger bijvoorbeeld zien hoe het staat met een aanvraag van een klant. Historie HOMERUS is vanaf het prille begin een project waarin de automatiseringsafdeling DIM (Dienst Informatie Manage ment) en de uiteindelijke ge bruikers nauw hebben samen gewerkt. De belangrijkheid van de inbreng van de Horeca-men- sen is destijds onderstreept door een hoofd horecagebied (Fred Tromer, Amsterdam/ Utrecht) te benoemen tot pro jectleider. In 1991 ging een zestal vertegenwoordigers van het horecagebied Amster dam/Utrecht over op het ge bruik van een 'notebook'. Aan het testen van het nieuwe sys teem namen ook een verkoop leider en een medewerkster van de Verkoop Binnendienst deel. De ervaringen van deze eerste gebruikers waren zo positief dat al snel alle verte genwoordigers van 'Hoofddorp' de HlS-kaart vaarwel zeiden. Inmiddels volgden hun colle ga's in de horecagebieden Gel derland/Overijssel, Brabant, Rotterdam/Zeeland, en recen telijk -op 18 januari- Gronin gen/Friesland/Drenthe.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 14