Nieuw whisky- merk Bols Benelux ■r Gezinnen expatriates Zaïre naar Europa Nieuwe vrachtwagen voor Royal Club Zoetermeer Bols Benelux is sinds kort distributeur van Cutty Sark, een van de tien topmerken Scotch whisky ter wereld. Via dagblad-advertenties en ra diocommercials wordt het merk een grotere bekendheid gegeven op de Nederlandse markt. De merkeigenaar van Cutty Sark is Berry Bros. Rudd. Dit familiebedrijf is 300 jaar gele den opgericht in Londen. Peter Warren, Cutty Sark's re gionaal directeur Europa, over de samenwerking met Bols Be nelux: "Met hun ervaring met geïmporteerde dranken als Bacardi, Jagermeister en Bush mills zal het marktaandeel van Cutty Sark in Nederland zeker stijgen." Klipper De whisky is overigens ver noemd naar een beroemde ne gentiende eeuwse klipper. Een afbeelding ervan prijkt op het gele etiket. De Cutty Sark be haalde in 1887 een nog steeds ongeëvenaard record: in 69 da gen van Australië naar Enge land. Bols Benelux voert Cutty Sark Scots Whisky en Cutty Sark 12 Years Old in haar as sortiment. De Scots Whisky is in de PUM's verkrijgbaar, naast Vat 69 en Bushmills Malt Irish Whiskey. Dat betekent dat de 'gewone' Bushmills Whiskey uit het PUM-assortiment is verdwenen. Cc\yïTY SAR/^lj lit I SCOISWHISKY 12 l-'n' I Kinshasa Vanwege de recen te onlusten in Kinshasa, de hoofdstad in Zaïre, heeft Hei- neken als voorzorgsmaatregel de vrouwen en kinderen van expatriates in die stad naar Eu ropa geëvacueerd. Het gaat om negen gezinnen. De mannen, een Nederlander, vier Belgen, drie Fransen en een Portugees, zijn in de hoofdstad achterge bleven om de produktie van de brouwerij Bralima/CIB weer op gang te brengen. Heineken heeft een meerderheidsbelang in die brouwerij. De produktie moest enkele da gen worden stilgelegd vanwege de toenemende ongeregeldhe den. Nu wordt langzamerhand het dagelijkse leven weer opge pakt. De negen expatriates zul len de komende weken in een soort ploegendienst werken, zodat ze regelmatig bij hun ge zinnen in Europa kunnen zijn. 2000 werknemers Het is de tweede keer dat de ge zinnen van de expatriates uit Kinshasa worden gehaald. Eer der gebeurde dit in 1991. Ons bedrijf heeft in Zaïre een groot aantal vestigingen, waaronder vijf brouwerijen. Daar werken ruim 2000 werknemers, onder wie de negen expatriates in Kinshasa. Volgens de Personeelsdienst In ternationaal is de situatie in Kinshasa op dit moment weer onder controle. Henk Bont van Proseco verblijft momenteel in Kinshasa om de achtergebleven expatriates zo nodig bij te staan. Bovendien is er dagelijks via een portable satelliettele foon contact met personeels functionaris Stefan Boskamp en Coördinerend Directeur Jean Lou Homé mogelijk. M i QUALITY OfiUiKS U tot-*- V^X'C ;a1.-f/: r. Bunnik Het gaat goed met Royal Club. En dat willen ze bij Vrumona weten ook. De marktaandelen zijn gestegen als gevolg van verbetering van de distributie Tonic Light en Bitter Lemon Light en de intro ductie van de Royal Club-sma ken in de PRB-literfles. En sinds december worden de mer ken van Vmmona vorstelijk in een nieuwe vrachtwagen ver voerd, die in Royal Club-kleu ren is uitgevoerd. De afzet van Tonic is in de pe riode oktober/november verge leken met de periode juni/juli met tien procent van 65 naar 75 procent gestegen, terwijl Bitter Lemon in dezelfde periode eveneens tien procent (van 51 naar 61 procent) marktaandeel veroverd heeft. Royal Club Ginger Ale ging van 11 naar 30 procent marktaandeel.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 13