Wervelende Projectendag Zoeterwoude A Het definitieve startsein voor Colonne 6 Zoeterwoude In onze Zoe- terwoudse brouwerij zijn het afgelopen jaar zes grote pro jecten afgerond. Hierbij is 11 december stilgestaan tijdens een speciale 'Projectendag'. Eregast was H.F.M. Coebergh, lid van de Raad van Bestuur en in die hoedanigheid sinds vorig jaar verantwoordelijk voor de produktie-functie. Geassisteerd door de betrokken medewer kers nam hij de apparatuur in gebruik, die tijdens de projec ten is geïnstalleerd. Coebergh bezocht daarvoor de betreffende afdelingen. In het Brouwhuis stak hij het 7500-ste brouwsel van 1992. Een record. Het oude record stond op ruim 7100 (behaald in 1990). Het be stuurslid stelde de vraag of 8500 brouwsels in 1993 een haalbare kaart zou zijn. Chef Brouwen Maarten Haitink: De helderbierbereiding A is definitief geïntegreerd "Wij hebben geantwoord dat Commercie zijn gang kan gaan. Wij staan klaar." Vervolgens stelde Coebergh de besturing van de Centrale Koeling in het Energiegebouw officieel in gebruik. Door toe passing van automatisering wordt hier een bijdrage gele verd aan een forse energie besparing. Aansluitend werd in het Dienstgebouw de centrale helderbierbereiding in werking gezet en Filter 3 in gebruik ge nomen. De helderbierbereiding in Zoeterwoude is nu volledig geautomatiseerd. Het biertrans port naar de colonnes in de afdeling Verpakken gebeurt niet meer via de vertrouwde oranje slangen, maar gaat nu via een volledig automatisch gestuurd systeem van vaste leidingen. Ook de helderbier- tanks die in de afdeling Ver pakken staan, worden bestuurd door de computer in het Dienstgebouw. De slangen op het Marktplein worden nog gebruikt voor het transport van wort en jongbier en voor het pompen van gelagerd bier naar de filters. Na een kijkje in het verbouwde Bedrijfsrestaurant toog het ge zelschap naar de nieuwe blik- lijn, Colonne 6. Deze is in het voorjaar van '92 in gebruik genomen. Met de officiële in gebruikstelling is gewacht tot Geassisteerd door A medewerkers van de afdeling Brouwen steekt de heer Coebergh het 7500-ste brouwsel van 1992 De heer Coebergh hield op de vloer van de nieuwe bussenlijn een korte, krachtige toespraak. Hij onderstreepte ondermeer het belang van het richten van de aandacht op het in bedwang houden van de kosten. "We reldwijd gezien hebben grote concurrenten lagere kosten dan Heineken. Ik heb vanmiddag een aantal projecten gezien die leiden tot een betere kosten beheersing. Dat is een goede zaak wanneer je wereldwijd de de Projectendag. De speciale gast zette de vuiler van Colonne 6 in beweging. Het was het startsein voor een produktie- ronde van exclusief voor de gelegenheid bedrukte blikjes Heineken, afgesloten met een goudkleurig dekseltje. De heer Coebergh bezocht tevens de afdeling MIT (Magazijnen en Intern Transport). Daar gaf chef Arie Prins een uitleg over het zesde gerealiseerde project: de invoering van het drie palletsysteem. De officiële ingebruikstelling van het Bedrijfsrestaurant brouwer met de laagste kosten wilt worden. Heineken Neder land blijft de kweekvijver voor alles wat onze onderneming in de rest van de wereld doet. Van de vele miljoenen die worden geïnvesteerd, gaat dan ook een groot deel naar onze Neder landse brouwerijen. Wat ik hier vandaag gezien heb: Petje af, bravo!", aldus Coebergh, die zei zich als commercieel man van origine steeds meer thuis te voelen in het produktiegedeel- te van Heineken.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 8