Agenda Evenementenpost 5000 gulden voor H. de Vente 5000 gulden voor E.H. Pijpers De Amstel Karaoke Show is in februari op de volgende data in deze horecabedrijven te beleven: 5 Café the Pub in Wervershoof 6 Sportcentrum De Kloek in Midden Beemster 12 Café the Pub in Wervershoof 13 Wapen van Almere in Almere 19 Café the Pub in Wervershoof 20 Café Aurora in Dongen 21 Café in Hoorn In de maand februari worden de volgende evenementen door Heineken, Amstel of één van de andere merken van ons con cern gesponsord: 1-14/2 Indoor Leiden, paardesport in Leiden De gehele dag 28/1-7/2 Filmfestival Rotterdam, Hilton Hotel en Luxor Theater 5-7/2 International Darttoernooi in De Schelft in Noordwijkerhout 19-23/2 Carnaval in De Schelft in Noordwijkerhout 19-22/2 Carnaval in Sporthal VELO in Wateringen 19-23/2 Carnaval in de Merthal in Horst Bij de achterpagina: De strenge winter van 1963 zorgde ervoor dat Heineken zijn bier per vliegtuig naar de Waddeneilanden (zoals in dit geval Ameland) moest vervoeren. Door het dikke pak ijs konden de veerboten niet langer uitvaren. Deze op zich unieke gebeurtenis was de moeite van een foto waard. Deze plaat werd op 18 januari 1963 geschoten. Bunnik Bij het inspectiege deelte van Vrumona's Colonne 6 leidden klemgeraakte en om gevallen flessen tot produktie- tijd-verlies. Want het gedeelte tussen de 'inspector' en de vui ler liep als gevolg daarvan leeg. Produktiemedewerker Hans de Vente opperde het idee, een flessen-aanwezigheidssignale- ring in te bouwen. Dat is drie maanden geleden inderdaad gebeurd. Hans de Vente: "We hebben nu minder tijd nodig om dat gedeelte van het traject weer vol met flessen te krijgen. Wanneer het geïnstal leerde 'oog' een omgevallen fles signaleert stopt ook de vuiler automatisch. Het gedeelte voor de vuiler blijft hierdoor groten deels vol staan met flessen, zo dat het bottelen sneller kan worden hervat." De kostenbesparing die het gevolg is van dit idee, is aan leiding voor een beloning van 5000 gulden. Bunnik Eric Pijpers, sto ringsmonteur Verpakken bij Vmmona, viel op dat er veel water verloren ging op zijn afdeling. Voor het koelen en afdichten van een aantal pom pen werd tot voor kort (duur) leidingwater gebruikt. Ook wanneer de lijnen op produk- tiedagen stil staan blijft dat zo genoemde 'sealwater' stromen. Pijpers stelde voor magneet afsluiters te installeren, zodat de betreffende kranen sluiten wanneer er niet wordt gepro duceerd. Vmmona heeft zijn idee in gewijzigde vorm uit gevoerd. Magneetafsluiters ver gen een hoge investering en zijn niet altijd even betrouw baar. Er is gekozen voor het gebruik van produktiewater uit de eigen Waterfabriek. Dat is veel goedkoper dan het voor heen gebruikte leidingwater. Het levert op jaarbasis een flinke besparing op. Daarom heeft Eric Pijpers onlangs een beloning ontvangen van 5000 gulden.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 31