12.900 gulden voor Ch. van der Splinter 1750 gulden voor F. v.d. Wolf Beloning Aanmoediging Horecagebieden T.A. de Jong (H.T.D. Randstad) 100,00 Mw. W. Hadderingh (Di.handel Groningen) 100,00 J.J. Commandeur (Verk.kant. Gron/Friesl/Drenthe100,00 M.G. Martens (Den Bosch) 100,00 P. de Voogt (H.T.D. Randstad) 500,00 T.A. de Jong (Dr.handel Groningen) 250,00 Zoeterwoude G. Vlieland (Kwaliteitsdienst) 60,00 W. Hoek (Verpakken) 75,00 P. Postma (Verpakken) 75,00 Den Bosch Charles van der Splinter kreeg onlangs 12.900 gulden toegekend voor een pro cesverbetering bij de gistkui- pen, waardoor minder C02 ver loren zou gaan. De C02-afvoer van een gistkuip werd voor heen afgekoppeld op het mo ment van diepkoelen, met het gevolg dat de hoeveelheid ge produceerde C02 in de buiten lucht verdween. Charles van der Splinter stelde voor dit mo ment uit te stellen totdat de gistkuip een temperatuur heeft van 2 tot 3 graden Celsius. Door metingen blijkt dat er dan nog voldoende tijd over is om de overdruk aan C02 uit de kuip te verwijderen. Hierdoor komt deze niet in de hoofdgang als de gistkuip wordt schoon gemaakt, waardoor ook beter wordt voldaan aan de eisen van de Arbeidsinspectie. Boven dien wordt door een program mawijziging het moment van afkoppel mg aan de operator ge meld. Het idee wordt sinds 15 april 1992 in Den Bosch toege past. Een vergelijking tussen de maanden januari, febmari en maart en de maanden mei en ju ni laat zien dat de C02-op- brengst per hectoliter met 5,7 procent is toegenomen. Gadegeslagen door Charles van der Splinter, signeert de Bossche bedrijfsleider Albert de Voogd een levensgrote cheque Bunnik Voor het tappen van frisdranken in de horeca vult Vrumona 'BIB-dozen' met si ropen. De afkorting BIB staat voor 'bag in box'. Het gaat hier om kartonnen dozen waarin een plastic zak zit. Op Colonne 1 wordt er bijvoorbeeld 7Up- siroop in afgevuld. De horeca- eigenaar voegt er water en kool zuur aan toe bij het voltappen van een drinkglas, met zijn zo genoemde postmix-installatie. Bij Vrumona worden de dozen vóór het afvullen machinaal gevouwen op de produktielijn. Dat ging niet altijd vlekkeloos, hetgeen produktiemedewerker Frans van de Wolf op een idee bracht. "Het kwam regelmatig voor dat de wat bol staande do zen zich niet lieten vouwen door de machine. Het gevolg was beschadiging. Per produk- tiedag werden hierdoor zo'n 25 BIB-dozen onbruikbaar. In overleg met de fabrikant zijn de flappen van de dozen nu voor zien van inkepingen. Daardoor verliezen we nu gemiddeld nog maar twee dozen per dag", aldus Frans. De hieruit voort vloeiende besparing leverde hem 1750 gulden van de Plaatselijke Ideeënbus Com missie op.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 30