Laatste 'accijnsbier' gestoken IBM-record bij Heineken Buckler in het groot Den Bosch Douane-ambte naar M. Popelier stak 29 de cember 1992 in Den Bosch het laatste 'accijnsbrouwsel' Hei- nelcen bier. Sinds 1 januari 1993 behoort deze manier van accijns heffen tot het verleden, omdat per die datum de vorig jaar in werking gebrachte Wet op de Accijns ook voor bierpro- dukten geldt. Deze wet is een algemene wet die in de plaats is gekomen voor alle aparte wet ten voor accijnsgoederen zoals tabak, olie en alcohol. De-ge schetste verandering betekent voor Heineken dat de accijns heffing op bier voortaan niet meer over het halfprodukt, dus over de wort, maar over het eindprodukt plaatsvindt. Het meetmoment van verschuldig de belasting verschuift daar door van de brouwketel naar de brouwerijpoort. Om deze overgang niet hele maal ongemerkt voorbij te laten gaan, koos Heineken Den Bosch voor het feestelijk steken van het laatste 'accijns- brouwsel'. Bij de gebeurtenis was een aantal ambtenaren van de douane aanwezig, die door de jaren heen vele brouw sels hebben gecontroleerd. Daarnaast woonden mede werkers van de Produktie- afdelingen, de Bedrijfs Techno- Bosch de logische Dienst en de Bedrijfs meting'bij. Economische Dienst in Den laatste 'accijns- Zoeterwoude Computer producent IBM leverde 2 de cember jongstleden op feeste lijke wijze zijn -wereldwijd gezien- 200.000ste AS/400. Het bedrijf plaatste deze computer bij Heineken Nederland, kan toor Zoeterwoude. Het gaat hier om een AS/400 9406 Model E35. De nieuwe aan winst ondersteunt de taken op het gebied van boekhouding, facturering en het invoeren en verwerken van orders. Dit type computer wordt sinds ongeveer twee jaar in de verschillende kantoren van Heineken ge bruikt. Heineken Nederland beschikt momenteel over acht AS/400-computers. Daarnaast staat er een op het Heineken Concern-hoofdkantoor A'Wet. De AS/400 Van links naar rechts: de heren Zeitler (IBM USA), Lundqvist (IBM Nederland), Van der Torren (Heineken Nederland B. V.) en Rocco (IBM Europa) Zoeterwoude Misschien is het u al opgevallen: de levens grote Buckler-reclame langs de A4 (richting Amsterdam). Het gaat hier om een nieuw fenomeen: het zogenoemde 'megaboard' van 4 bij 12 meter, dat aan twee kanten kan worden beplakt. Buckler is de eerste adverteerder die van dit reclamebord gebruik maakt en wel met een scène uit de zeer succesvolle nieuwe Buckler- commercial. In totaal zijn er in Nederland drie van deze borden geplaatst langs snelwegen waar zich regelmatig filevorming voordoet. Eén staat langs de A4, de andere twee bij de Velser- tunnel en in de omgeving Rot terdam (bij Kleinpolderplein). De levensgrote Buckler-adver- tentie blijft tot maart op de megaborden.

Vers van 't Vat | 1993 | | pagina 11