IWaalf maanden gaan snel voorbij. Dat is het afgelopen jaar wel weer gebleken. Enkele van de belangrijkste en leukste ontwikkelingen vindt u op deze en de volgende twee pagina's. 1992 in woo Heineken Tarwebok Dit jaar werd Heineken Tarwe bok geboren. Dit nieuwe bok- bier is traditioneel gebrouwen uit zomergerst en tarwe. Door deze nieuwe samenstelling heeft het een frisse smaak. De introductie heeft Heineken geen windeieren gelegd. Het produkt loopt als een trein. Janco Duvekot hierover: "De bokbier-markt is verdubbeld en Heineken Tarwebok heeft daar meer dan een evenredig aandeel in gehad. Ook Amstel Bokbier is flink gegroeid. Hei neken Tarwebok is naarmate de naamsbekendheid bij de consument groter werd, steeds beter gaan lopen. In de eerste week na de introductie zaten we qua verkopen nog op het niveau van het oude bo(c|kbier van Heineken. De weken daar na is de omzet alleen maar ge groeid. Het succes is zo groot dat we hebben besloten Heine ken Tarwebok ook na decem ber nog te blijven uitleveren." Brand Voor Brand kenmerkte het 40- jarig jubileum van Brand Up het jaar 1992. Ook kwam er een nieuwe commercial uit (zie elders in dit blad), werd er een eigen CAVO afgesloten en wérkte Brand mee aan een televisieserie. Voor dat laatste werd de Brand brouwerij in Wijlre tijdelijk omgedoopt in Jansz-brouwerij. Het wel en wee rondom deze brouwerij is sinds enkele weken op de Nederlandse televisie te zien in de KRO-serie 'Plantage Allee'. Verbouwingen 1992 was het jaar van verbou wingen en feestelijke openin gen. Oude gebouwen werden opgeknapt, afdelingen kwamen in een nieuw jasje te zitten en nieuwe panden werden geo pend. Zo maakten de 'bewo ners' van het Heineken-pand aan de Crooswijksesingel in Rotterdam op 13 maart de offi ciële en feestelijk opening mee van hun opgeknapte kantoor. Bij de opening van de nieuwe Amersfoortse Drankenhandel B.V. in de Keistad op 23 maart kwamen er zelfs vreugdevolle spetters aan te pas. Burgemees ter Schreuder van Amersfoort ontstak hier een speciaal voor de gelegenheid gemaakt vuur werk. Op 30 oktober tenslotte verhuisde de afdeling Export van de Mauritskade in Amster dam (A'Mau) naar een voor de gelegenheid verbouwd huur pand aan de Weteringschans (A'Scha).

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 4