Oorkonde voor idee Pascal Smits 7000 gulden voor A.J. Smits 30 Beloning Aanmoediging Zoeterwoude C. de Ruijter (Energie) 75,00 R.H. van Peski (Mech. Onderhoud Verpakken) 60,00 G.H. Dros Brouwen60,00 Bunnik E.E.D. Bosaila (Mech. Werkplaats) 350,00 M. Diepeveen (Verpakken) 250,00 R.L. Bacas (Verpakken) 100,00 R.L. Bacas (Verpakken) 75,00 Den Bosch Onze Bossche collega Ad Smits (TD Verpak ken en Opslag) leverde een idee in voor verbetering van de fustenlijn. "Het gaat om twee straten van elk zes stations waarlangs de bierfusten gaan. Vijf van de zes stations hebben een kop waarmee vloeistof in de vaten wordt gespoten ten be hoeve van reinigen en vullen. Voorheen werden de vloei stoffen via een kamer door de vulpijp in de fusten gebracht. De afdichting van die kamer gaf problemen. Omdat de vulpijp op en neer moet bewegen ont stond er vaak lekkage op de afdichtingen. Daarom heb ik als idee geopperd die kamer over te slaan door de vloeistof rechtstreeks in de vulpijpen te brengen met behulp van flexi bele slangen. Hierdoor wordt lekkage voortaan voorkomen. Bovendien ben je af van het res tant dat in de vloeistofkamers achterbleef." Ad Smits (links) krijgt zijn beloning uit handen van bedrijfsleider Albert de Voogd (rechts) in aanwezigheid van mevrouw Smits en Wat se Kol ff (hoofd TD H'Bosch) Groningen Vrumona-collega Pascal Smits kreeg 17 novem ber van het Ideeëncentrum in Nederland een oorkonde voor een met 15.000 gulden beloond idee. De uitreiking vond plaats bij Coöperatie Suiker Unie in Groningen in het kader van de Oorkondedag 1992. Het Ideeën- centrum reikt jaarlijks oorkon des uit voor goede initiatieven van medewerkers in het be drijfsleven. Het was de eerste keer dat Vrumona een beloond idee voor een nominatie in stuurde. Pascal Smits was blij verrast met zijn oorkonde. Vooral om dat het hier zijn allereerste bij Vrumona ingeleverde idee be trof. Pascal deed de suggestie om limonade- en siroopresten Pascal Smits krijgt de oorkonde uitgereikt te gaan gebruiken voor veevoer. Dat hij hier op kwam is niet zo vreemd, omdat Pascal uit de zuivelbranche komt en dus ook de ingrediënten van veevoer kent. Zo heeft hij vóór Vrumo na enkele jaren bij DMV-Cam- pina in Veghel gewerkt. Grondig onderzoek Voordat Pascal zijn idee bij Vru mona inleverde, heeft hij enig onderzoek verricht naar de toe pasbaarheid en de economische en technische haalbaarheid. La ter bleek zijn suggestie maar liefst een besparing op te leve ren van een ton en dat over een periode van vier maanden! Van daar dat Vmmona zijn creativi teit beloonde met de maximale prijs van 15.000 gulden.

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 30