Gezamenlijk afscheid zes medewerkers De heer R.M. van Ettinger had er al meer dan twintig jaar werkervaring opzetten, toen hij een automobielbedrijf verruil de voor de Bottelarij van onze brouwerij. Achttien jaar lang heeft hij als groepsleider zijn bijdrage geleverd aan het draai en van colonnes en de verdere ontwikkeling van de afdeling Verpakken. Van links naar rechts: A. Wanrooij; R. Pastoriza; G. Stalenhoef; J. Gupffert; R.M. van Ettinger; H.F.M. Muschner Den Bosch Op 27 november vond het afscheid plaats van de heer C.F.M. Verbiesen, chef Plaatselijke Salarisadministra tie Den Bosch en Zoeterwoude. Van de heer Plass kreeg hij on der meer de Dikke Van Dale woordenboeken en een video recorder overhandigd. Tijdens de receptie werden geen toe spraken gehouden. Wel was de heer Verbiesen op een video Zoeterwoude Geanimeerd, druk en ontzettend gezellig. Zo luidden de commentaren van de feestgangers - en dat waren er heel wat - op het einde van het gezamenlijk afscheid van 3 december. Het was inderdaad een echt feest, deze officiële afsluiting van de brouwerij loopbaan van de heren Pasto riza, Van Ettinger, Wanrooij, Gupffert, Muschner en Stalen hoef. Samen zijn ze goed voor meer dan 150 jaar dienstver band. Veel (oud)collega's maak ten van de gelegenheid gebruik om hen onder het uitspreken van goede wensen uitgeleide te doen. De formele en informele toe spraken en de cadeaus bij de af- scheidviering drukten de waar dering en sympathie voor de zes medewerkers uit. De carrière van de heer R. Pastoriza begon in 1962 in de Legkelder met de functie van sloeper. Ruim elf jaar later werd hij operator Fustenvuller en vervolgens groepsleider Ligkel- der. In 1982 werd hij benoemd tot groepsleider Brouwen. In verband met de sluiting van de brouwerij aan de Mauritskade werd hij overgeplaatst naar Zoeterwoude. Daar heeft hij tien jaar gefunctioneerd als groepsleider Brouwen. Ook de heer A. Wanrooij is gedurende zijn hele dienst verband, dat in 1979 begon, de Bottelarij trouw gebleven. Zijn loopbaan begon bij de Marine, later werkte hij als chef Maga zijn/Expeditie en als verzeke ringsadviseur. Gedurende de laatste dertien jaar van zijn band toegesproken door zijn vroegere chef. Dit gebeurde in de 'Verbiesen-Express'. Met de ze bus hadden de (oud)collega's van de heer Verbiesen hem van huis opgehaald. "Ik heb je leren kennen als iemand met een ge weldige parate kennis van de Heineken CAO en alle regelin gen. Je was vele jaren een ge wilde vraagbaak voor alle men sen. Je hebt je werk met veel plezier en inzet gedaan. Ik wens je voor een hopelijk lange pe riode al het beste", luidden on der meer de woorden van de heer Oosterbroek tijdens de busrit naar de brouwerij. afwisselende carrière stopte hij zijn energie in het verpak kingsproces als bedieningsman Verpakken. De heer H.F.M. Muschner heeft 29 jaar lang vanuit een an dere invalshoek zijn bijdrage aan het brouwproces geleverd: hij hield zich bezig met de ener gie. Hij startte als ketelmachi nist in het Ketelhuis van de Amstel brouwerij. In 1981 werd hij overgeplaatst naar Zoeter woude, waar hij de functie van assistent Energie vervulde. De heer J. Gupffert heeft in de 32 jaar die hij aan onze onder neming verbonden was, een aantal stappen doorlopen. Hij begon in 1960 als medewerker Bottelarij werd vervolgens lor rie-rijder, heftruckchauffeur In- tem Transport, heftruck chauffeur en bierafleveraar, voorman en in 1974 groepslei der Opslag Intern Transport. Vóór 1960 werkte hij als dia mantslijper. Hij heeft dus zijn hele werkzame leven in dienst gestaan van een helder pro- dukt. Ook de heer G. Stalenhoef heeft verschillende functies be kleed gedurende een dienstver band van meer dan 32 jaar. Hij werd aangenomen als bank werker Bottelarij, versterkte vervolgens de gelederen van de Storingsdienst, werd onder houdsmonteur en besloot zijn loopbaan als inspecteur dag dienst van Onderhoud Verpak ken.

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 28