Eerste paal exportloods gevormd. Een werkgroep heeft zich over de accijnsproblema- tiek voor de brouwerij gebogen. Hierbij kwamen met name de benodigde aanpassingen bin nen het Order Entry- en Factu reringssysteem (OEF) ter spra ke om de accijnsaangifte te kunnen verzorgen en te vol doen aan de eisen van de admi nistratieve organisatie. Ook hebben zij zich beziggehouden met het export-traject en de ge volgen van het wegvallen van de binnengrenzen voor de uit- Den Bosch Bedrijfsleider Albert de Voogd van onze brouwerij in Den Bosch sloeg dinsdag 24 november de eerste paal in de grond van de nieuw te bouwen exportloods. Deze loods komt ten noorden van de Bottelarij te staan en zal als opslagplaats gaan dienen voor de exportprodukten. De bouw moet in juni 1993 zijn afgerond. voer-formaliteiten. De andere werkgroep hield zich bezig met de accijnsproblematiek op drankenhandelniveau. Daarbij speelde met de name de vraag of en in hoeverre een vergun ning voor accijnsvrije opslag (AGP) daar zinvol zou zijn. Willem Kortenoever hierover: "De afgelopen weken is de werkgroep hard bezig geweest om in overleg met de douane tot een nadere invulling van de zogeheten Accijns Goederen Plaatsen te komen. Heineken streeft hierbij naar een centrale aangifte voor de produkten die de brouwerijen in Zoeterwoude en Den Bosch en de vier distri butiecentra verlaten. De moge lijkheid hiertoe bestaat omdat voor deze bedrijfsonderdelen een centrale administratie (in Zoeterwoude) wordt gevoerd. Brand, De Ridder en de dran kenhandels (voor zover die een eigen AGP-vergunning hebben) zullen in 1993 een eigen aan gifte moeten verzorgen in de desbetreffende gebieden waar zij gevestigd zijn. Vanuit de werkgroep wordt hierbij overi gens de noodzakelijke onder steuning gegeven." De werkgroep Accijns met zittend van links naar rechts: Jan Vogel, Wil Bastiaan, Martin Koelewijn, Rob Groothuijs en Jan Willemsen. Staand van links naar rechts: Hans de Jongh, Willem Kortenoever, Rob Wessels en Frans Eusman er momenteel nog een eerste concept voor een EG-richtlijn, die op een aantal punten een vereenvoudiging zou moeten betekenen. Willem Kortenoever, Manager Fiscale Zaken van de vestiging A'Wet hierover: "In nauw over leg met onze externe adviseurs van Moret Ernst Young, als mede het Ministerie van Financiën en de Belasting dienst, proberen we de laatste ontwikkelingen zo snel moge lijk te vertalen naar onze onderneming. Ook met het CBS houden we contact, nadat deze al eerder een voorlichting heeft gegeven in Zoeterwoude. Voor de verwerking van de maandelijkse CBS-opgave is het pakket IRIS (Interactieve Regi stratie voor Internationale han delsstatistieken) aangevraagd, waarmee de administratie straks op een relatief eenvou dige wijze met de registratie aan de slag kan gaan." Voorlopig hebben onze admini stratieve afdelingen het pakket echter nog niet in hun bezit. Dat zal niet eerder dan op 20 december het geval zijn. De betrokken afdelingen zullen dan ook nog hard moeten werken om op tijd aan de vereisten te kunnen voldoen. ken. Per 1 januari 1993 zal de Wet op de Accijns, die begin dit jaar werd ingevoerd, ook voor bierprodukten gelden. De Wet op de Accijns is een algemene wet die in de plaats is gekomen voor alle aparte wetten voor ac cijnsgoederen zoals tabak, olie en alcohol. Deze verandering betekent voor Heineken dat de accijnsheffing op bier voortaan niet meer over het halfprodukt, dus over de wort, maar over het eindprodukt plaatsvindt. Het meetmoment van verschuldig de belasting verschuift daar door van de brouwketel naar de brouwerijpoort. Dit moment kan nog verder worden uitgesteld als de brou werij haar produkten aan een andere Accijns Goederen Plaats (zogeheten AGP) levert, zoals bijvoorbeeld een groot super markt-concern. In dat geval levert Heineken de goederen accijnsvrij. De accijns moet dan door de andere AGP-houder worden betaald op het moment dat de produkten zijn terrein weer verlaten. Een derde ver andering is de controle op deze accijnsheffing. Tot nu toe gebeurde deze fysiek. Per 1 januari vindt deze toetsing ad ministratief èn achteraf plaats. Wet op de accijns Er speelt nog een heel belang rijke verandering voor Heine- Werkgroep Half 1991 is een projectgroep in het leven geroepen om ervoor te zorgen dat Heineken in staat zou zijn overeenkomstig de nieuwe wettelijke bepalingen accijnsverantwoording af te leggen. Binnen deze groep zit ten vertegenwoordigers van de Administratie, Produktie, Physieke Distributie, Com mercie, Fiscale Zaken, Interne Accountants Dienst en Trans port en Declaraties. Daaruit zijn twee aparte werkgroepen

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 23